Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Artur Bis przeszedł na emeryturę

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kilka dni temu z mundurem rozstał się zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kraśniku Tomasz Zdybel, a wczoraj z pracą w kraśnickiej Komendzie Powiatowej, tyle że strażackiej, pożegnał się wieloletni Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej, starszy brygadier Artur Bis. Mamy jednak nadzieję, że komendant munduru na stałe w szafie nie zawiesi i swoim ogromnym doświadczeniem, umiejętnościami oraz wiedzą nadal, choć już nie jako zawodowy strażak, będzie służył mieszkańcom powiatu kraśnickiego.

Artur Bis zawodowym strażakiem był przez 29 lat. To absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Po jej ukończeniu i uzyskaniu stopnia podchorążego, w 1994 r. został skierowany do służby w Komendzie Rejonowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku. Pracował tu na wielu różnych stanowiskach. Był zastępcą, a następnie dowódcą Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, zastępcą komendanta powiatowego. Stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku objął 1 listopada 2004 r.

 

 

Za czasów komendanta Bisa kraśnicka jednostka przeszła znaczącą modernizację, zarówno jeśli chodzi o infrastrukturę, jak i posiadany sprzęt. Strażacy pod jego komendą brali udział w wielu różnego rodzaju akcjach, podczas których ratowali zdrowie, życie i mienie mieszkańców powiatu kraśnickiego i nie tylko. Do najpoważniejszych wyzwań, w których nasi strażacy sprawdzili się bardzo dobrze, były z pewnością akcje przeciwpowodziowe na terenie gminy Annopol w 2010 i 2014 roku.

 

 

To między innymi właśnie dzięki pracy st. bryg Artura Bisa strażacy na naszym terenie cieszą się ogromnym zaufaniem społecznym. Nic więc dziwnego, że na spotkaniu, podczas którego oficjalnie pożegnał się ze służbą w PSP, oprócz Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie st. bryg. Grzegorza Alinowskiego, miejskich i powiatowych komendantów PSP z terenu województwa lubelskiego oraz oczywiście kraśnickich strażaków, nie zabrakło także samorządowców, przedstawicieli różnego rodzaju służb, instytucji i organizacji współpracujących na co dzień ze strażakami.

 

 

Od dzisiaj (24 lutego), decyzją Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, obowiązki Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku pełni st. kpt. Tomasz Michalczyk.

 

foto Marek Solecki