Złodzieje kosmetyków rozpoznani i ujęci dzięki monitoringowi

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

29 latek i 31 latek ze Stalowej Woli, którzy przyjechali do Kraśnika na „gościnne występy”, zostali aresztowani przez policjantów z kraśnickiego komisariatu. Będą odpowiadać za kradzieże w aptekach.

Wezwanie o kradzieży w jednej z aptek policjanci otrzymali w poniedziałek. Zginęły dwa opakowania z drogimi kosmetykami.

- Warte prawie 200 zł kremy zabrał z witryny jeden ze sprawców, w momencie gdy drugi rozmawiał z ekspedientką. Kradzież została zarejestrowana przez monitoring zainstalowany wewnątrz apteki – informuje asp.sztab. Janusz Majewski, rzecznik prasowy KPP Kraśnik.

Na podstawie rysopisu i materiału z wewnętrznego monitoringu policjanci rozpoczęli poszukiwanie złodziei.

- W trakcie patrolowania okolicy zauważyli idących dwóch mężczyzn, odpowiadających rysopisowi. Mężczyźni zostali zatrzymani. Policjanci sprawdzili, co posiadają przy sobie. Przy jednym z mężczyzn funkcjonariusze ujawnili skradzione w aptece kosmetyki – mówi Janusz Majewski. - W aptekach na terenie Kraśnika już wcześniej dochodziło do podobnych kradzieży. Policyjni dochodzeniowcy na podstawie wcześniej zabezpieczonych materiałów stwierdzili, że mężczyźni dokonali jeszcze kilku kradzieży - dodaje rzecznik.

W sumie przestępcy spowodowali straty na kwotę nie mniejszą niż 600 zł. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

foto Policja Kraśnik