Motocyklista zderzył się z samochodem. Z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jadąc bez kasku, bez uprawnień do kierowania motocyklem, bez ważnego przeglądu technicznego młody mężczyzna zderzył się z samochodem osobowym. Kierowca motocykla z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

W sobotę w Kolonii Wojciechów (gm. Szastarka) doszło do zderzenia motocykla z samochodem osobowym.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że kierująca seatem 34-letnia kobieta wykonując manewr skrętu w lewo na przydrożny parking nie zauważyła nadjeżdżającego z dużą prędkością motocykla, którym kierował 21-letni mężczyzna mieszkaniec gminy Szastarka. - relacjonuje rzecznik kraśnickiej policji Janusz Majewski - Motocyklista usiłował wyhamować jednak uderzył w przód samochodu znajdujący się już na lewym pasie drogi - dodaje policjant.

Młody kierowca został przetransportowany do szpitala z poważnymi obrażeniami. Kierująca jak również pasażerowie samochodu nie odnieśli obrażeń. Kierująca seatem była trzeźwa.

Z zebranych informacji wynika, że kierowca motocykla jechał bez kasku ochronnego, nie posiadał uprawnień na kierowania, a motocykl nie posiadał ważnych badań technicznych.

Na miejscu zostały wykonane oględziny policyjne, zabezpieczone ślady oraz zebrane zeznania świadków zdarzenia. Te czynności pozwolą na szczegółowe wyjaśnienie przyczyn i okoliczności wypadku.