Bezczelne oszustwo na sklepowym parkingu

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dwa bezwartościowe zegarki oraz atrapę kamery „zakupił” mieszkaniec gminy Trzydnik Duży pod jednym ze sklepów w Kraśniku. Jak ustalili policjanci, towar zaoferowali mu dwaj mężczyźni, przez których został zaczepiony na parkingu pod sklepem. Poszkodowany stracił kwotę 140 zł, faktyczna wartość towaru jest znikoma. Podrobione zegarki jak również atrapa kamery zostały zabezpieczone przez policję.

Policjanci z Kraśnika prowadzą sprawę kradzieży i oszustwa, do którego doszło pod jednym z marketów w Kraśniku. Mieszkaniec gminy Trzydnik Duży, zatrzymując swój samochód na parkingu sklepowym, został zaczepiony przez dwóch nieznanych mężczyzn przedstawiających się jako obywatele Słowacji.

Z ustaleń policji wynika, że mężczyźni rozpytywali o drogę, lecz po chwili rozmowy, bez zgody mężczyzny położyli w jego pojeździe opakowania zawierające 2 zegarki i kamerę bezpieczeństwa. Mężczyzna nawet nie zdążył zareagować, gdy jeden z mężczyzn sięgnął po trzymany przez niego w ręku portfel i zabrał 140 zł znajdujące się wewnątrz jako zapłatę za pozostawiony towar. Jak zeznał zgłaszający, obaj mężczyźni wsiedli do zielonego samochodu nieustalonej marki, z nieznanymi numerami rejestracyjnymi i szybko odjechali.

Okazało się, że oba zegarki to bezwartościowe podróbki, a kamera to tylko atrapa. Mężczyzna powiadomił policję i złożył zawiadomienie o kradzieży i oszustwie.