Strażacy - ochotnicy z gminy Urzędów lepiej przygotowani do udziału w akcjach ratowniczych

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zabezpieczanie miejsca zdarzenia wypadku drogowego, akcja wydobywania poszkodowanych i uwięzionych z rozbitego auta, ratownictwo medyczne osób poszkodowanych z różnymi obrażeniami ciała, akcja ratunkowa podczas pożaru przy dużym zadymieniu, czy też sprawne podłączenie zasilania z najbliższego hydrantu – wiedzę i swoje umiejętności w tym zakresie w miniony weekend sprawdzali strażacy ochotnicy z gminy Urzędów. W ćwiczeniach udział wzięli przedstawiciele 7 jednostek OSP.

Ćwiczenia, które rozpoczęły się odprawą pod strażnicą OSP Urzędów, prowadzone były m. in. w lesie oraz przy budynkach jednostek OSP w Wierzbicy, Moniakach, Bobach i Natalinie. W sumie uczestniczyło w nich ponad 50 strażaków. Nad ich prawidłowym przebiegiem czuwali asp. szt. Tomasz Wtykło oraz mł. asp. Konrad Kaproń z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku, a także Marek Ambrożkiewicz - komendant Gminny OSP w Urzędowie i Stanisław Tompolski - prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego OSP RP w Urzędowie.

Organizatorzy liczą na to, że przeprowadzone ćwiczenia wpłyną na poprawę efektywności funkcjonowania gminnych jednostek OSP.