Kradli paliwo z pojazdów. Trafili do aresztu

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Policjanci zatrzymali sprawców włamań do maszyn i pojazdów z których kradli paliwo i wyposażenie kabin. Pięciu młodych mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu w Kraśniku.

Mężczyźni działali od września ubiegłego roku. Włamywali się do pojazdów i kradli z nich paliwo oraz przedmioty z ich wnętrz.

- Zatrzymani to młodzi mieszkańcy powiatu janowskiego i kraśnickiego w wieku 18-25 lat, którzy od dłuższego czasu włamywali się do maszyn i pojazdów zgromadzonych na parkingach i placach budów powiatu kraśnickiego. Kradli paliwo i wyposażenie kabin - informuje rzecznik kraśnickiej Komendy Policji Janusz Majewski.

W trakcie składania wyjaśnień przyznali się do zarzucanych czynów.

W wyniku przeszukań w miejscach zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli pojemniki w których sprawcy przechowywali skradzione paliwo, urządzenia do jego spuszczania, jak również wiele przedmiotów, które zostały skradzione z wnętrza okradzionych pojazdów – w tym sprzęt elektryczny w postaci lamp do oświetlania terenu budowy, lampy sygnalizacyjne oraz inne przedmioty zgłoszone przez zawiadamiających pokrzywdzonych jako utracone z okradzionych miejsc.

Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.