Sieczkarnia wciągnęła rękę starszemu mężczyźnie

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Bardzo poważnych obrażeń doznał mężczyzna obsługujący sieczkarnię do kukurydzy w swoim gospodarstwie w Wilkołazie. Maszyna podczas pracy wciągnęła rękę mężczyzny. Mężczyzna , ranny trafił do szpitala. Apelujemy o ostrożność podczas prac gospodarczych.

Wczoraj (poniedziałek 19.08) w Wilkołazie doszło do wypadku, w którym obrażeń zagrażających życiu doznał 66-letni mężczyzna obsługujący sieczkarnię do kukurydzy. Jak wstępnie ustalili policjanci obsługujący zdarzenie, podczas pracy ruchomy element maszyny zaczepił o odzież poszkodowanego co spowodowało wciągnięcie ręki mężczyzny i jej obcięcie. Poszkodowany trafił natychmiast do szpitala w Kraśniku, niestety nie udało się uratować ręki mężczyzny. 

- Coraz częściej dochodzi do wypadków podczas obsługi maszyn rolniczych. Awarie, samodzielne, nieprawidłowe naprawy zmniejszające bezpieczeństwo obsługi, obsługa w stanie nietrzeźwości, brak ostrożności to najczęstsze przyczyny wypadków. Apelujemy o zachowanie zasad prawidłowej, ostrożnej i zgodnej z przepisami BHP obsługi maszyn rolniczych i bezpieczne wykonywanie prac - mówią policjanci.