Uderzył w tył samochodu przed nim bo... prawdopodobnie się zagapił

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia drogowego do którego doszło w poniedziałek 2 września w Kraśniku na ul. Kościuszki. Efektem zdarzenia – dwa uszkodzone samochody i dwie osoby poszkodowane. Na szczęście obrażenia okazały się niegroźne dla życia.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że na tył zatrzymującego się przed przejściem dla pieszych samochodu KIA najechał osobowy ford. Uderzony pojazd przejechał przez przejście. Na miejscu interweniowała straż pożarna, która zabezpieczyła płyny techniczne wyciekające z uszkodzonego forda i pogotowie ratunkowe. Na badania do szpitala trafił 41-letni kierowca i 15-letnia pasażerka forda. Najprawdopodobniej przyczyną było zagapienie się kierującego samochodem, który najechał na tył stojącego przed przejściem KIA.

  - Takie zdarzenia mogą być bardzo groźne w skutkach. Samochód zatrzymujący się przed przejściem by przepuścić pieszych uderzony w tył najczęściej wjeżdża na przejście, na którym znajdują się w tym momencie piesi. W tym zdarzeniu na szczęście nikogo nie było przed uderzonym w tył samochodem -mówi rzecznik kraśnickiej policji Janusz Majewski.