Strażacy z MOSP Kraśnik oficjalnie odebrali nowy samochód, a mieszkańcy bawili się na pikniku

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W sobotę 7 września w Parku św. Jana Pawła II odbył się piknik pod hasłem „Witaj szkoło! Wracamy bezpiecznie”. Zorganizowały go Miasto Kraśnik i kraśnicka Miejska Ochotnicza Straż Pożarna. Głównym punktem programu wydarzenia było przekazanie kraśnickim strażakom ochotnikom nowego średniego wozu bojowego.

Jak informowaliśmy zapowiadając to wydarzenie, samochód o którym mowa pozyskany został jeszcze w 2018 roku, a środki na jego zakup pochodziły z budżetu Miasta Kraśnik, dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, od Komendanta Głównego PSP dla jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz ze środków przeznaczonych od firm ubezpieczeniowych dla straży pożarnych. Nowoczesny, średni wóz bojowy kosztował 810 000 zł. Oficjalna okazja do jego przekazania przydarzyła się jednak dopiero w tym roku, właśnie przy okazji zorganizowanego w sobotę pikniku.

 

 

- Strażacy to dzielni ludzie, którzy bardzo często narażają własne zdrowie ratują życie innych. Abyście mogli to robić skutecznie aby ta wasza praca, powołanie było ciut łatwiejsze potrzeby jest dobry, nowoczesny sprzęt. Jestem przekonany, że ten samochód będzie wykorzystany w sposób właściwy, bo nie raz dowiedliście uczestnicząc w różnego rodzaju akcjach, że jesteście w pełni profesjonalną jednostką, która ratuje, pomaga mieszkańcom Kraśnika i Powiatu Kraśnickiego – powiedział burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk.

Gratulacje i życzenia strażakom złożyli także zastępca komendanta wojewódzkiego PSP starszy brygadier Szczepan Goławski, komendant PSP w Kraśniku mł. bryg. Tomasz Michalczyk, Kazimierz Choma - dyrektor lubelskiego KOWR (w imieniu marszałka Jarosława Stawiarskiego), sekretarz Powiatu Kraśnickiego Łukasz Skokowski, prezes Związku OSP w Powiecie Kraśnickim oraz wójt gminy Kraśnik druh Mirosław Chapski. Samochód poświęcił ks. Grzegorz Stąsiek, kapelan strażaków z terenu Powiatu Kraśnickiego.

 

 

- Dla każdej jednostki, która taki samochód pozyskała, jest to niesamowite przeżycie, niesamowity awans, niesamowity skok cywilizacyjny i techniczny w rozwoju ratownictwa. Tak przynajmniej odczuwa nasza jednostka – komentował pozyskanie nowego wozu bojowego prezes MOSP Kraśnik, druh Dariusz Kosidło.

Przy okazji pikniku zasłużeni strażacy zostali odznaczeni. Nie obyło się także bez podziękowań od strażaków dla tych, którzy przyczynili się do tego, że nowy wóz bojowy przyjechał do Kraśnika.

Nieco więcej o strażackim wydarzeniu będzie można przeczytać w najbliższym wydaniu Głosu Kraśnickiego, a nasze zdjęcia z pikniku można obejrzeć tutaj.