Spory arsenał w spalonym mieszkaniu oraz w piwnicy i na działce kraśniczanina

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kilka dni temu poinformowaliśmy o pożarze, który miał miejsce w czwartek w bloku przy ulicy Metalowców w Kraśniku. Sprawa ta ma ciąg dalszy, bo jak się okazało w spalonym mieszkaniu, ale też w piwnicy i na działce właściciela mieszkania w którym wybuchł pożar policjanci zabezpieczyli spory arsenał.

Policjanci już w przedmiotach wyrzuconych z mieszkania na zewnątrz przez straż pożarną ujawnili ponad 800 sztuk amunicji różnego typu oraz kilkadziesiąt sztuk petard.

- Do środka mieszkania mundurowi mogli wejść następnego dnia, po ocenie inspektora nadzoru budowlanego. W zgliszczach mieszkania policjanci kolejno ujawniali przedmioty zabronione. Do czynności włączona została jednostka Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie wraz ze specjalistycznym sprzętem - mówi sierż. sztab. Paweł Cieliczko z KPP Kraśnik .

 

 

W ramach wielogodzinnego przeszukania policjanci odnaleźli 2 granaty oraz zapalniki, niemal 1200 sztuk amunicji do KBKS, blisko pół tysiąca amunicji różnego kalibru, kilkadziesiąt sztuk amunicji myśliwskiej, dwa słoiki z prochem strzelniczym, kilka jednostek broni długiej oraz krótkiej, szkielet broni maszynowej, lufy do broni długiej różnej długości, kilkanaście sztuk amunicji świetlno - sygnałowej, petardy.


Zobacz też:
Pożar na ul. Metalowców. Kilka osób trafiło do szpitala


- Amunicję i broń odnaleźliśmy także w piwnicy i na działce 79 latka. Wszystkie przedmioty zostały zabezpieczone, a najbardziej niebezpieczne zostały zneutralizowane przez policyjnych kontrterrystów – dodaje sierż.sztab. Cieliczko.

W sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kraśniku.

 

 

 

 

foto Policja Kraśnik