Uczciwi znalazcy są wśród nas

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W ciągu kilku ostatnich dni do kraśnickiej komendy zgłosiły się dwie osoby, które przekazały znalezione przez siebie rzeczy. Wśród nich były dokumenty i karty różnego rodzaju a także pieniądze. Taka uczciwa postawa zasługuje na duże uznanie.

Pierwsza historia dotyczy zgubionego portfela.

- Kilka dni temu 12-letni chłopiec, który przyjechał z Gdańska do cioci w odwiedziny, przy hydrancie na jednym z kraśnickich osiedli  zauważył leżący portfel. Przyniósł go do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku. Okazało się, że w portfelu był dowód osobisty wystawiony na nazwisko jego właściciela. Wewnątrz znajdowały się też karty lojalnościowe oraz gotówka w kwocie ponad 50 zł - mówi mł. asp. Paweł Cieliczko z kraśnickiej komendy.

Jeszcze tego samego dnia zaskoczony właściciel, od policjantów odebrał swoją własność.

W ostatnią sobotę 1 sierpnia do kraśnickich policjantów, zgłosił się 60-letni mieszkaniec Kraśnika. Oświadczył, że przed jednym z kraśnickich supermarketów odnalazł pieniądze. Chciał je przekazać kierowniczce  sklepu, ta jednak odesłała go na policję. Funkcjonariusze zabezpieczyli przekazaną kwotę i prowadzą czynności mające na celu ustalenie właściciela. 

- W imieniu policjantów składam podziękowania za to godne podziwu i naśladowania zachowanie - podsumowuje rzecznik kraśnickiej policji.