Sklepowy włamywacz ujęty. Straty to prawie 10 tys. złotych

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W poniedziałek 15 września policjanci z komisariatu w Annopolu zatrzymali 20-letniego sprawcę szeregu kradzieży z włamaniem na terenie gminy Annopol. Pokrzywdzeni na skutek działań włamywacza wyliczyli straty na łączną wartość niemal 10 tysięcy złotych.

W sierpniu i wrześniu bieżącego roku, na terenie gminy Annopol doszło do dwóch kradzieży z włamaniem do sklepów oraz  samochodu osobowego, podczas których skradziono pieniądze, dokumenty i wyroby akcyzowe. Włamywacz usiłował dokonać trzeciego włamania do sklepu. Ostatecznie uszkodził jedynie szyby w drzwiach, ramę okna i mocowanie monitoringu.

Wszystkie pokrzywdzone osoby wyliczyły swoje straty na łączną wartość niemal 10 tysięcy złotych.

- Współpraca policjantów z Annopola i Kraśnika pozwoliła wytypować prawdopodobnego sprawcę. - informuje mł. aspirat Paweł Cieliczko - W związku z tym mundurowi udali się do 20-letniego mieszkańca gminy Annopol i dokonali przeszukania zajmowanych przez niego pomieszczeń. W ich trakcie mężczyzna wskazał miejsce porzucenia szuflady kasy fiskalnej skradzionej z jednego ze sklepów. Funkcjonariusze z Annopola pojechali do pobliskiego lasu gdzie znaleźli skradziony element.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów, został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Kraśniku. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

foto ilustracyjne