Gmina Kraśnik. Mężczyzna aresztowany za usiłowanie zabójstwa

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Na wniosek Prokuratury i Policji Sąd Rejonowy w Kraśniku zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu wobec 57-letniego mieszkańca gminy Kraśnik. Mężczyzna jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa swojego znajomego.

Do zdarzenia doszło w środę 4 listopada. Kraśniccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy Kraśnik doszło do pożaru jednego z domów mieszkalnych.

- Będące na miejscu jednostki straży pożarnej podjęły działania ratowniczo-gaśnicze. Szybko okazało się, że mogło tam dojść do podpalenia. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że w budynku zamieszkiwanym przez 68-latka przebywał jego znajomy. W pewnym momencie 57-latek zamknął na zatrzask drzwi wejściowe, podpalił wiszące na wieszaku w ganku ubrania powodując pożar i stwarzając realne zagrożenie życia i zdrowia śpiącego w tym czasie domownika – informuje młodszy aspirant Paweł Cieliczko z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku.

Córka 68-latka, która przybyła na miejsce zdarzenia, wielokrotnie prosiła i wzywała do otwarcia drzwi. 57-latek otworzył je i opuścił dom dopiero kiedy pożar zaczął się rozprzestrzeniać. Mieszkanie opuścił również 68 latek, którym zaopiekowała się rodzina.

- Przybyli na miejsce pożaru policjanci zatrzymali sprawcę podpalenia domu. 57-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze pod nadzorem Prokuratury z udziałem biegłego wykonali oględziny, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. Sąd Rejonowy w Kraśniku przychylił się do wniosku Policji i Prokuratury Rejonowej w Kraśniku o zastosowanie wobec 57-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Usłyszał on zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności - dodaje mł.asp. Cieliczko.

Mężczyzna spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie.