Pożarowy poniedziałek. Czy doszło do podpalenia?

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W poniedziałkowy wieczór 23.11. strażacy z terenu powiatu i policjanci z Komisariatu Policji w Annopolu, w krótkich odstępach czasu musieli interweniować w związku z dwoma pożarami zabudowań w Rzeczycy Ziemiańskiej i Kosinie. Na szczęście nikt nie ucierpiał. W jednym przypadku strażacy przypuszczają, że mogło dojść do podpalenia.

W poniedziałek około godziny 20.40 policjanci z Annopola zostali skierowani  do Kosina, gdzie strażacy prowadzili akcję gaśniczą płonącej drewnianej stodoły. Znajdowało się w niej siano i maszyna rolnicza. 36-letni właściciel wstępnie oszacował straty na niemal 20 tysięcy złotych.

Dwie godziny później, około godziny 22:30 służby musiały jechać do Rzeczycy Ziemiańskiej gdzie trzeba było walczyć z kolejnym źródłem ognia. Tu z kolei palił się opuszczony dom drewniany. 61-letni właściciel wyliczył straty na kilka tysięcy złotych. W tym przypadku strażacy wstępnie ustalili, że mogło dojść do podpalenia.

We wtorek policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa w obu miejscowościach. Prowadzone też będzie postępowanie mające na celu dokładne ustalenie szczegółów i przyczyn zaistniałych pożarów.

Na szczęście w żadnym zdarzeniu nikt nie ucierpiał.