Po alkoholu, bez prawa jazdy i pasów

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Przypadkowego kierowcę na drodze krajowej numer 19 zaniepokoiło wczoraj jadące „wężykiem” audi. Zadzwonił on na numer alarmowy i powiadomił o swoich wątpliwościach. Policjanci kraśnickiej drogówki sprawdzili kierowcę w miejscowości Słodków Kolonia. Okazało się, że 23-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem, ponadto jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

We środę po godzinie 14.00 kierowca jadący drogą krajową numer 19 od strony Janowa Lubelskiego do Kraśnika zauważył poruszające się „wężykiem” audi. Podróżny podejrzewał, że za takim stanem rzeczy może stać alkohol. Zadzwonił on na numer alarmowy i powiadomił o swoich wątpliwościach.

Policjanci z kraśnickiej drogówki natrafili na pojazd w Słodkowie Kolonii. Po zbadaniu kierowcy okazało się że 23-letni mieszkaniec powiatu kraśnickiego ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu teraz kara grzywny, ograniczenia wolności, bądź pozbawienia wolności do lat 2, a także zakaz prowadzenia pojazdów na okres co najmniej 3 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5000 złotych.