Nowy nieoznakowany radiowóz na drogach naszego powiatu. Zakup wsparły samorządy

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

O tym, że policja chce kupić nowy nieoznakowany radiowóz dla jednostki w Kraśniku już pisaliśmy. Poprosiła ona o wsparcie w tej sprawie samorządy miasta Kraśnika, powiatu i województwa, które dołożyły się do zakupu. Nowy samochód już jest i niedługo trafi do służby w Kraśniku.

Nowy nieoznakowany radiowóz to samochód marki BMW 330i xDrive. Trafi - oprócz Kraśnika - także do Chełma. Jest to wersja z silnikami 2.0 Turbo o mocy 252 koni mechanicznych i napędem na 4 koła. Jego przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 6,2 sekundy, a prędkość maksymalna to 250 km/h.

- Użytkować go będą funkcjonariusze drogówki, których kwalifikacje, wiedza i zdobyte dotychczas doświadczenie zawodowe pozwoli na efektywne i skuteczne pełnienie służby nowym radiowozem, a przede wszystkim pozwoli zapewnić bezpieczeństwo podróżujących. -  poinformował nas rzecznik prasowy KPP Kraśnik, młodszy aspirant Paweł Cieliczko - Jest to o tyle istotne, że już niebawem na terenie służbowej odpowiedzialności kraśnickiej komendy powstaną i zostaną oddane do użytku istotne węzły komunikacyjne m. in. „obwodnica północna" miasta - będąca częścią drogi wojewódzkiej nr 833 oraz droga ekspresowa S19 wraz z obwodnicą Kraśnika, co zapewne wpłynie na zwiększenie natężenia ruchu drogowego.

 

Zakup to efekt wsparcia, jakiego udzieliły samorządy Kraśnika, powiatu kraśnickiego o województwa dla Lubelskiej Policji. Każda z tych jednostek dołożyła do radiowozu 42 tys. zł.

- To właśnie dobra współpraca lokalnej Policji z samorządami przekłada się bezpośrednio na zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz na poprawę warunków pracy mundurowych. - stwierdził rzecznik.

Jak się dowiedzieliśmy dotychczas użytkowany nieoznakowany pojazd - Opel Insignia, który w Kraśniku "służy" od 2015 roku -  na chwilę obecną pozostanie w dyspozycji naszej jednostki.

Do niektórych jednostek lubelskiej policji, w tym sąsiadującego z nami powiatu opolskiego trafią podobne samochody, ale będą to hybrydowe BMW 330e xDrive plug-in.