Był poszukiwany listem gończym, policjanci ruszyli za nim w pościg

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Spore kłopoty czekają 49-latka, który nie zatrzymał się we wtorek 12.10 do policyjnej kontroli i uciekał przed radiowozem kraśnickiej drogówki. Okazało się, że był pijany i poszukiwany listem gończym do ponad 5-letniej odsiadki za kradzież z włamaniem.

We wtorek przed godziną 21.00 policjanci z kraśnickiej drogówki podczas patrolu nieoznakowanym radiowozem w Wilkołazie zauważyli osobowego peugeota na belgijskich numerach, który przekraczał dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o niemal 40 km/h. W związku z tym podjęli próbę jego zatrzymania. Kierujący nie reagował jednak na polecenia dawane przez mundurowych i zaczął przyspieszać.

Funkcjonariusze powiadomili dyżurnego i ruszyli w pościg za pojazdem, który kierował się w stronę Lublina. Kierowca peugeota uciekał przed radiowozem z zawrotną prędkością łamiąc przepisy i stwarzając zagrożenie na drodze.

- Policjanci zatrzymali uciekiniera w Niedrzwicy Kościelnej. Okazał się nim 49-letni mieszkaniec powiatu opolskiego. Jak się okazało miał w organizmie niemal 1,5 promila alkoholu. informuje młodszy aspirant Paweł Cieliczko.

Dodatkowo 49-latek  był poszukiwany listem gończym m. in. przez Sąd Rejonowy w Lublinie do odbycia kary pięciu lat i sześciu miesięcy  pozbawienia wolności za kradzieże z włamaniem.

Samochód, którym się poruszał mężczyzna, został odholowany na parking strzeżony. 49 latek po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości i niezatrzymania się do kontroli. Zostało  mu zatrzymane prawo jazdy. Teraz odsiedzi zasądzone wcześniej kary. Policjanci zabezpieczyli też na poczet kar 6 tysięcy złotych. Mężczyźnie grozi nawet do 5 lat więzienia.