Zabrali 13-latkom pieniądze. Odpowiedzą przed sądem

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

17-latek, i jego o rok młodszy kolega w Mikołajki postanowi zamiast rozdawać prezenty, to zabierać pieniądze młodszym kolegom. "Zarobili" w ten sposób kilka złotych a w najbliższym czasie sąd "dołoży" im wyrok za wymuszenie rozbójnicze.

Jak wynika z policyjnych ustaleń, sytuacja miała miejsce 6 grudnia. Dwaj trzynastolatkowie z okazji „Mikołajek”  wybrali się na pizzę do jednego z kraśnickich lokali. Kiedy wracali, podeszło do nich dwóch mężczyzn z zasłoniętymi twarzami. Mieli zagrozić nastolatkom, że jak nie dadzą im pieniędzy, ich życie będzie zagrożone.

Jeden z chłopców miał tylko kilka złotych. Napastnicy nie pogardzili i taką kwotą. Kiedy rodzice zaatakowanych 13-latków dowiedzieli się o całej sytuacji, zaalarmowali policję.

Działania kraśnickich kryminalnych doprowadziły do ustalenia sprawców. To 17-latek i jego 16-letni znajomy, obydwaj mieszkańcy Kraśnika.

- Starszy z zatrzymanych odpowie niebawem przed sądem. Kodeks karny przewiduje za ten czyn karę pozbawienia wolności od roku do lat 10., natomiast sprawa młodszego będzie przedmiotem postępowania przed sądem rodzinnym. - informuje młodszy aspirant Paweł Cieliczko.

- Apelujemy do rodziców i opiekunów, by  zwracali uwagę na niepokojące sygnały płynące od swoich pociech. Funkcjonariusze systematycznie odwiedzają uczniów szkół przeprowadzając lekcje profilaktyczne. Tłumaczą  młodym ludziom jakie są konsekwencje prawne niezgodnych z prawem zachowań, wskazują także jak reagować na przemoc. - informują policjanci.