Ogłoszenie

Najlepsi piłkarze wśród strażaków to...

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dopiero dogrywka wyłoniła zwycięzcę powiatowego turnieju drużyn OSP i PSP w halowej piłce nożnej. Grającej w roli faworyta drużynie z PSP Kraśnik „postawili się” ochotnicy z OSP Popkowice. W wielkim finale pomiędzy tymi zespołami w regulaminowym czasie gry padł remis 0:0, a w dogrywce „zawodowcy” strzelili dwie bramki wymęczonym ochotnikom. Trzecie miejsce zajęli druhowie z OSP Trzydnik, którzy w małym finale pokonali kolegów z Wólki Rudnickiej.

W Mistrzostwach Powiatu Kraśnickiego w halową piłkę nożną drużyn OSP i PSP zorganizowanych przez Stowarzyszenie Wschód Lubelskich Serc wzięło udział 11 drużyn reprezentujących większość gmin z naszego terenu, zabrakło jedynie przedstawicieli gminy Szastarka i gminy Dzierzkowice. Na imprezie stawiło się ponad 140 druhów, którzy w sportowej atmosferze spędzili niedzielny dzień.

Rozgrywki rozpoczęły się od zarządzonej przez komendanta powiatowego PSP w Kraśniku młodszego brygadiera Tomasza Michalczyka minuty ciszy w intencji ukraińskich strażaków poległych w czasie działań ratowniczych podczas trwającej wojny w Ukrainie.

W swoim krótkim wstąpieniu do sytuacji na Ukrainie nawiązał również poseł Kazimierz Choma, który objął patronat nad tym wydarzeniem.

- Sława polskich strażaków dawno przekroczyła już polskie granice. W ostatnim trudnym czasie ponownie dajecie przykład nie tylko bohaterstwa ale też szlachetności. Dzięki waszemu zaangażowaniu i pomocy do Ukrainy trafia pomoc humanitarna oraz niezbędny strażacki sprzęt, a kraśniccy strażacy goszczą w swojej komendzie rodziny ukraińskich kolegów z Równego. - powiedział poseł.

Podczas ceremonii otwarcia obecny był również Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, który nie krył podziwu dla druhów obecnych w hali sportowej ZS nr 3.

- Wczorajszy dzień i dzisiejsza noc nie dały wam odpowiednio odpocząć, bo wiem że ubiegłej doby braliście udział w dwudziestu akcjach ratowniczych, za co dziękuję. Jestem przekonany, że wasza tężyzna fizyczna weźmie górę nad zmęczeniem i rozegracie pasjonujący turniej – mówił marszałek.

Zawody faktycznie wymagały sporej kondycji, bo każda z drużyn rozegrała co najmniej 5 meczów, a najlepsi siedem. Turniej stał na wysokim sportowym poziomie. Tytuł najlepszego zawodnika zdobył strażak z PSP Kraśnik Mateusz Pałka, który odebrał indywidualną nagrodę z rąk patronki wydarzenia radnej Województwa Lubelskiego Anny Baluch. Najlepszym bramkarzem został druh Mateusz Baca z OSP Wólka Rudnicka, którego uhonorował poseł Kazimierz Choma. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowy puchar, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe medale i torby z upominkami.

Głównym sponsorem imprezy była firma OWOCMIX Robert Gogółka.

Oto kolejność na mistrzostwach powiatu: 1. PSP Kraśnik, 2. OSP Popkowice, 3. OSP Trzydnik, 4. OSP Wólka Rudnicka, 5. OSP Wilkołaz, 6. OSP Gościeradów, 7. OSP Stróża, 8. OSP Sulów, 9. OSP Dąbrowa, 10. OSP Annopol, 11. OSP Bęczyn.

Fotogalerię z niedzielnych zawodów można obejrzeć tutaj.

Najnowsze ogłoszenia