Ogłoszenie

Strzelał z wiatrówki i łuku do sąsiadów. Obezwładnili go kontrterroryści

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

41-letni mieszkaniec Kraśnika zabarykadował się w swoim domu, po czym z okna strzelał z wiatrówki oraz łuku do sąsiadów. Wybił szybę zaparkowanego nieopodal pojazdu, a także uszkodził elewację sąsiadujących domów. Nie reagował na wezwania policjantów, strzelał również w ich kierunku. Przy udziale lubelskich kontrterrorystów został zatrzymany.

Od mieszkańców jednej z ulic na terenie Kraśnika, dyżurny kraśnickiej komendy otrzymał zgłoszenie, że ich 41-letni sąsiad strzela z okien swojej posesji z przedmiotu przypominającego broń palną i wyrzuca różne rzeczy przez okno. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że wcześniej miał też ostrzelać szyby i elewacje budynków, a także zaparkowany pojazd wybijając w nim szybę. Mężczyzna strzelał również w kierunku sąsiadów strzałami z łuku.

- Policjanci z Kraśnika otoczyli budynek, a następnie próbowali rozmawiać z mężczyzną, jednak ten na widok funkcjonariuszy zabarykadował się i co chwilę mierzył z okien w ich stronę oraz oddawał w ich kierunku strzały. Z zebranych informacji wynikało podejrzenie, że 41-latek może posiadać broń lub inne niebezpieczne narzędzia, a jego irracjonalne zachowanie zagrażało życiu i zdrowiu osób postronnych, w związku czym w działania zaangażowani zostali policyjni kontrterroryści. - informuje młodszy aspirant Paweł Cieliczko z kraśnickiej komendy.

Mężczyzna został zatrzymany, trafił do szpitala neuropsychiatrycznego. Mundurowi podczas przeszukania jego domu ujawnili łuk ze strzałami, kilka sztuk broni pneumatycznej (rewolwery i karabinek), noże i miecz samurajski, kilka sztuk amunicji myśliwsko-sportowej, a także pojemniki ze śrutami.

 

Najnowsze ogłoszenia