Ogłoszenie

Dwa razy za szybko na ekspresówce

Na sygnale
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Kolejny "za szybki" kierowca został namierzony i ukarany wysokim mandatem przez policjantów, którzy  patrolowali ostatnio S19.

2,5 tysiąca złotych mandatu oraz 15 punktów karnych otrzymał kierujący BMW, który za nic miał ograniczenie prędkości na drodze ekspresowej. Podczas pomiaru dokonanego przez kraśnicką drogówkę okazało się, że 29 latek jechał blisko 250 km/h. Apelujemy o przestrzeganie przepisów drogowych!

Funkcjonariusze z kraśnickiej drogówki w ramach działań „Bezpieczna majówka” pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem. Kiedy patrolowali drogę ekspresową S-19 w okolicach Modliborzyc, dokonali pomiaru prędkości jadącego z nadmierną prędkością BMW.

Okazało się, że 29-letni kierowca przekroczył dwukrotnie dozwoloną prędkość. Pomiar wykazał, że poruszał się 243 km/h, co oznacza, że przekroczył prędkość o 123 km/h.

Został zatrzymany do kontroli drogowej, a za swoją nieodpowiedzialną jazdę został ukarany mandatem w kwocie 2,5 tysiąca złotych oraz 15 punktami karnymi.

- Nieodpowiedzialne zachowanie na drogach powoduje zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Jadąc z nadmierną prędkością, skutki ewentualnego wypadku mogą zakończyć się tragicznie. Apelujemy o ostrożną i bezpieczną jazdę oraz przestrzeganie przepisów drogowych! - mówi młodszy aspirant Paweł Cieliczko z kraśnickiej komendy.

Najnowsze ogłoszenia