Komisja Specjalna ds. Walki z Rakiem Parlamentu Europejskiego (BECA) wyznaczyła główne cele wojny z nowotworami w Europie w zakresie profilaktyki, badań przesiewowych, równego dostępu do opieki medycznej i wsparcia dla pacjentów. Pierwszy raz w historii instytucja europejska formalnie uznała też rolę wapowania (używania e-papierosów) w pomocy w rzuceniu palenia. To kolejny mocny głos w sprawie uznania e-papierosów za element walki z nałogiem palenia, szczególnie istotny w kontekście obchodzonego 30 maja World Vape Day, czyli Światowego Dnia Vapingu.

60-lecie w tym roku obchodzi jednostka OSP w Spławach w gminie  Kraśnik. W niedzielę 8 maja zorganizowano jubileuszowe uroczystości. Były odznaczenia dla strażaków i pojazd dla jednostki.

Na początku kwietnia umowę w sprawie utworzenia spółki budującej mieszkania czynszowe na Lubelszczyźnie podpisał burmistrz Wojciech Wilk. To kolejny krok do budowy tanich mieszkań pod wynajem w Kraśniku.

W najbliższą sobotę  14 maja odbędzie się Familijny Rajd Rowerowy. Organizatorzy zapraszają wszystkich miłośników jazdy rowerem i rowerowej rekreacji, a szczególnie tych, którzy dobrze czują się na trasach terenowych, polnych i leśnymi drogach.

Ponad 600 uczestników uczciło Święto Narodowe Trzeciego Maja uczestnicząc w  Rajdzie „Z Konstytucją na rowerze”. Uczestnicy pokonali ponad 24-kilometrową trasę wiodącą z Gościeradowa do Łychowa Gościeradowskiego. Organizatorem  imprezy było Stowarzyszenie Wschód Lubelskich Serc  we współpracy z gminami  Trzydnik Duży i Gościeradów.

Więcej artykułów…