To już czwarta edycja akcji #sadziMY. Odbywa się ona w czwartek i piątek 29 i 30 września. W ramach niej w Nadleśnictwach można otrzymać darmowe sadzonki drzew.

Miniona niedziela, 25 września, była kolejnym dniem podczas którego miłośnicy dwóch kółek mogli aktywnie spędzić dzień na rowerowym szlaku. Taką możliwość dało im Stowarzyszenie Wschód Lubelskich Serc, które zorganizowało przejażdżkę rowerową po kolejnych gminach naszego powiatu.

Już w najbliższą niedzielę 25 września odbędzie się kolejny rajd rowerowy zorganizowany przez stowarzyszenie Wschód Lubelskich Serc, miasto Urzędów i gminę Wilkołaz. Impreza zacznie się około południa na urzędowskim rynku.

Czy dzięki e-papierosom łatwiej namówić palaczy do porzucenia nałogu? Tak twierdzi Louise Ross, wieloletnia szefowa Stop Smoking Service, przez wiele lat związana z magistratem w brytyjskim Leicester. O wapowaniu jako potencjalnie mniej szkodliwej alternatywie dla tradycyjnego tytoniu, które może być drogą do rozwiązania problemu palenia, mówią też niektórzy naukowcy i instytucje zdrowia publicznego.

Trwają prace związane z przygotowaniem Strategii Rozwoju Miasta Kraśnik na lata 2022-2030. Do 10 października w Urzędzie Miasta można zgłaszać swoje pomysły, które mogłyby zostać włączone do tego dokumentu.

Aż siedem inwestycji związanych z poruszaniem się po mieście na kwotę prawie 10 mln zł zostanie zrealizowanych w ciągu najbliższego roku w Kraśniku. Miasto rozstrzygnęło właśnie postępowanie przetargowe w tej sprawie.

Więcej artykułów…