Powiat Kraśnicki bez posła. Stawiarski i Wilk przepadli w wyborach

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

plakaty_wyborcze_BUB_9213
Obaj kraśniccy posłowie na Wiejską w nowej kadencji nie wrócą
Zarówno Jarosław Stawiarski (Prawo i Sprawiedliwość) jak i Wojciech Wilk (Platforma Obywatelska) znaleźli się tuż za miejscami dającymi sejmowy mandat. Po 6 latach Kraśnik i powiat kraśnicki stracą więc swoich reprezentantów w Sejmie RP

PiS z okręgu 6., obejmujacego także powiat kraśnicki, wprowdzi do Sejmu sześciu posłów (Stawiarski miał 7. wynik na liście), a PO czterech posłów (Wilk zrobił 5, wynik na liście). Niewiele, bo 138 głosów zarakło do reelekcji Wilkowi, którego wyprzedził Cezary Kucharski. Stawiarskiemu szyki popsuł Ruch Palikota, który, biorąc pod uwagę system przeliczania głosów na mandaty, "odebrał" PiS-owi na naszym terenie jeden mandat.

Z okręgu lubelskiego do Sejmu wejdą: Elżbieta Kruk, Lech Sprawka, Gabriela Masłowska, Małgorzata Sadurska, Krzysztof Michalkiewicz, Jarosław Żaczek (wszyscy PiS), Joanna Mucha, Włodzimierz Karpiński, Magdalena Gąsior-Marek, Cezary Kucharski (wszyscy PO), Krzysztof Hetman i Jan Łopata (obaj z PSL), Zofia Popiołek i Michał Kabaciński (oboje RP) oraz Jacek Czerniak (SLD).

Na senatora w naszym okręgu wyborczym wybrany został pochodzący z Kraśnika Grzegorz Czelej, na którego głosowało 65 504 wyborców (43,85%).