FŁT Kraśnik. ARP S.A. podpisała umowę w sprawie pomocy publicznej

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

FT12 października 2011 r. została podpisana umowa inwestycyjna pomiędzy ARP S.A. a Fabryką Łożysk Tocznych ? Kraśnik S.A.. Chodzi o deklarowaną wcześniej pomoc publiczną na restrukturyzację kraśnickiej firmy w wysokości 34 mln zł.

Pomoc publiczna indywidualna na restrukturyzację zostanie udzielona poprzez objęcie przez ARP S.A. nowych akcji FŁT ? Kraśnik S.A. Popisanie umowy umożliwia rozpoczęcie formalnej procedury podwyższenia kapitału zakładowego Spółki, która w pierwszym etapie wyemituje dla ARP S.A. akcje o wartości 20 mln zł, a w kolejnej emisji ? o wartości 14 mln zł. Środki pochodzące z dokapitalizowania zostaną przeznaczone na realizację planu restrukturyzacji FŁT ? Kraśnik S.A.

Opracowany przez Spółkę plan restrukturyzacji został zaakceptowany przez Komisję Europejską, której pozytywną decyzję w tej sprawie wydała 13 lipca 2011 r. Działania te mają na celu doprowadzenie do uelastycznienia prowadzonej przez Spółkę działalności, w tym osiągnięcia trwałej rentowności i możliwości szybkiego reagowania na zmiany i ryzyka pojawiające się na rynku.

Udzielana pomoc publiczna na restrukturyzację dla FŁT ? Kraśnik S.A. jest drugim etapem projektu, w ramach którego w czerwcu 2010 roku Spółka uzyskała z ARP S.A. pożyczkę na ratowanie w kwocie 12,5 mln zł.

Informacja za ARP