Uczcijmy 93. Rocznicę Odzyskania Niepodległości

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

pomnik
Od kilku dni trwają przygotowania do narodowego święta. foto PB
Już jutro 11 listopada, a więc nasze narodowe święto. Warto oczywiście na co dzień, ale w tym szczególnym dniu przede wszystkim, zamanifestować swoją patriotyczną postawę. Jedną z najlepszych ku temu okazji jest udział w oficjalnych uroczystościach lub choćby wywieszenie w oknie swojego domu lub na balkonie flagi narodowej.

Kraśnickie uroczystości z okazji święta narodowego tradycyjnie rozpocznie msza święta w intencji ojczyzny, która odprawiona zostanie w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP (początek godz. 10:30). Po mszy, ok. godz. 11.30, zaplanowane jest składanie wiązanek kwiatów pod pomnikami pamięci narodowej zlokalizowanymi w starej dzielnicy Kraśnika. Oficjalną część obchodów zakończą uroczystości pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na kraśnickim rynku. Tu przemówienie wygłosi burmistrz Mirosław Włodarczyk oraz nastąpi składanie wiązanek kwiatów.

Drugą, artystyczną część świętowania, które rozpocznie się o godzinie 17.00, zaplanowano na popołudnie w Centrum Kultury i Promocji. Podczas gali nastąpi wręczenie honorowego tytułu ?Kraśniczanin Roku?, będzie można wysłuchać montażu słowno ? muzyczny przygotowanego przez instruktorów CKiP oraz wziąć udział w projekcja filmu Ryszarda Bugajskiego pt. ?Generał Nil?.

Świętowanie w Kraśniku będzie miało także sportowy charakter, ale o tym poinformujemy w innym naszym wpisie.

Uroczystości związane z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości odbędą się oczywiście w wielu miejscowościach powiatu kraśnickiego. Dla przykładu w Annopolu ich rozpoczęcie także zaplanowano mszą świętą o godzinie 10.00, po której nastąpią przemarsz na annopolski rynek i tam po przemówieniach złożone zostaną wieńce pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego.  

Serdecznie zachęcamy do zamanifestowania swojego patriotyzmu.