Kraśniczaninem roku ks. Jerzy Zamorski

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

zamorski
Tytuł kraśniczanina roku tym razem przypadł ks. Jerzemu Zamorskiemu
Już po raz 9. w dniu 11 listopada wręczony został honorowy tytuł Kraśniczanina Roku. Tym razem zdaniem konkursowej kapituły na miano to zasłużył ks. dr Jerzy Zamorski.

Ksiądz Zamorski to proboszcz parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, dziekan dekanatu kraśnickiego i kanonik honorowy Kapituły Lubelskiej.

Za jego sprawą od kilku lat kraśnicka świątynia odsłania swoje bogactwa ukryte przez setki lat, dzięki czemu Kraśnik staje się coraz ważniejszym punktem na mapie miejsc z polskimi zabytkami.

Więcej o prowadzonych w kościele pracach architektonicznych tu

Ks. dziekan Zamorski nie boi się odważnych decyzji i przy prowadzonych pracach konserwatorskich sięga po unijne wsparcie. I są tego wymierne skutki. Parafia pozyskała ponad 5 mln zł unijnej dotacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007 ? 2013.

- Nasz kościół, oprócz pełnienia swojej funkcji sakralnej, to bardzo ważny zabytek, który jest jednym z atutów Kraśnika. To jedyny po tej stronie Wisły, zachowany w takim stanie, kościół gotycki wzniesiony w dużej mierze z ciosów kamiennych ? mówił w ubiegłym roku na łamach Głosu Gazety Powiatowej ks. Jerzy Zamorski