Kraśnik: Magistrat ustawił kosze na psie odchody

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

kosze_na_psie_odchody
Pojemniki na psie odchody ustawione zostały m.in. przy ulicy Granicznej. Foto PB
- Kupiliśmy 10 pojemników na psie odchody i 3 tysiące sztuk torebek. Zostaną one rozstawione na terenie miasta w najbliższym czasie ? zapowiadał na październikowej sesji Rady Miasta wiceburmistrz Zbigniew Dżugaj. Kosze te pojawiły się w tym tygodniu na terenie miasta.

Ustawione są one w miejscach gdzie często na spacery ze swoimi pupilami wychodzą ich właściciele. Między innymi wzdłuż ulicy Granicznej. To estetyczne pomarańczowe pojemniki przy których można odnaleźć też torebki do których przy pomocy tekturowych łopatek można zebrać psie odchody, by łatwiej było je umieścić w pojemniku.

Czy miejska inwestycja przyniesie zamierzony efekt. Na pewno nie od razy. Z pewnością niełatwo będzie

torebki_na_psie_odchody
Przy pojemnikach można znaleźć takie torebki. foto PB
zmienić przyzwyczajenia ludzi i namówić ich by z takich udogodnień korzystali i po swoich psach sprzątali. Próbować jednak trzeba, żeby nasze chodniki czy trawniki nie wyglądały jak zwierzęce wychodki. Jeśli nie pomoga prośby, to po pewnym czasie do działania powinna przystąpić Straż Miejska i karać za nie przestrzeganie przepisów mandatami. Warto też pomyśleć o zakupie kolejnych pojemników, bo 10 sztuk na całe miasto to zdecydowanie za mało.

Pojemniki na psie odchody ustawione zostały m.in. przy ulicy Granicznej. Foto PB