Gm. Kraśnik. Oficjalna inauguracja pracy w nowym budynku

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

urzad_gminy_krasnik
Teraz Urząd Gminy Kraśnik mieści się przy ulicy Kościuszki 24
Już kilka tygodni temu urzędnicy gminy Kraśnik przenieśli się z budynku przy ulicy Piłsudskiego 1, do obiektu przy Kościuszki 24. Dopiero wczoraj odbyła się jednak pierwsza sesja Rady Gminy Kraśnik w nowych pomieszczeniach i wczoraj oficjalnie pracę w nowym miejscu zainaugurował też gminny magistrat.

Teraz Urząd Gminy Kraśnik mieści się w dawnym biurowcu Telekomunikacji Polskiej. Samorząd parcelę na której stoi ten właśnie obiekt i drugi mniejszy budynek kupił jeszcze w grudniu ubiegłego roku. Wydano na ten cel 1,3 mln zł.

- Jeśli chodzi o warunki lokalowe naszej obecnej siedziby (mowa o budynku przy Piłsudskiego 1 dod.red.) to każdy, kto choć raz u nas był, zauważył, że mamy ciasno. Od kilku już lat sanepid przysyła do nas zalecenia dotyczące pomieszczeń socjalnych, których nie jesteśmy tu w stanie wygospodarować. Ponadto tak, jak w innych instytucjach, również i u nas przybywa różnego rodzaju akt i dokumentów, które musimy gromadzić. To wszystko wpłynęło na to, iż zdecydowaliśmy się zakupić budynek na ulicy Kościu

sesja_gminy_krasnik
Wczorajsza sesja Rady Gminy odbyła się już w nowej sali konferencyjknej
szki, do którego będziemy się chcieli przenieść - mówił w lutym tego roku na łamach Głosu Gazety Powiatowej Mirosław Chapski, wójt Gminy Kraśnik.

W wyremontowanym budynku odkupionym od TP S.A. swoje miejsce znalazły zarówno Urząd Gminy jak i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. W mniejszym budynku zlokalizowanym na tej samej działce wygospodarowano z kolei miejsce dla Urzędu Stanu Cywilnego i na sale konferencyjną, w której to odbyła się wczorajsza sesja Rady Gminy.