MPK dopięło swego, bilety będą droższe

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

logo_mpk_krasnikTak zadecydowali na dzisiejszej sesji radni Rady Miasta Kraśnik. Powodzeniem zakończyła się taktyka zastosowana przez szefostwo miejskiej spółki, by najpierw zaproponować radnym wyższe stawki od oczekiwanych, by ci mogli z nich nieco uszczknąć.

Zgodnie z dzisiejszymi ustaleniami bilet jednorazowy normalny na przejazd autobusami Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego od początku przyszłego roku będzie kosztował 2,2 zł, a ulgowy 1,2 zł. To o 30 groszy więcej niż wcześniej proponowało szefostwo spółki, ale jak dowiedzieliśmy się od naszego informatora, taka właśnie cena zadowala MPK. Przedstawiciele przewoźnika spodziewali się bowiem, że radni mogą w ogóle nie zgodzić się na podwyżki i specjalnie zaproponowali je nieco wyższe niż zamierzali osiągnąć.

 

Szczegóły propozycji przedstawionej radnym znajdziesz tutaj.

 

Prezesowi Dariuszowi Liskowi udało się więc przekonać zdecydowaną większość radnych (tylko 2 było przeciw, dwóch wstrzymało się od głosu, a 14 radnych głosowało za podwyżkami), że przy wciąż rosnących kosztach funkcjonowania spółki wynikających między innymi z drożejących paliw, dalej usług na tym samym poziomie świadczyć się nie da. Ci zgodzili się więc na podwyżki chcą wybronić się przez alternatywą jaką jest dopłacanie do działalności firmy z budżetu miasta.

Teraz można się spodziewać, że w ślad za MPK pójdą też prywatni przewoźnicy obsługujący linie komunikacyjne na terenie miasta.