Kraśnik: Pomnik Jana Pawła II zostanie przeniesiony?

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

pomnik_papiez_Barto_papie
Pomnik spod Koscioła p.w św. Ducha mógłby zostać przeniesiony na pobliski skwer im. Jana Pawła II - mówi Tadeusz Bartoś. foto GJ
Błogosławiony Jan Paweł II upamiętniony jest na terenie naszego miasta już w kilku miejscach. Jego imię nosi na przykład Szkoła Podstawowa nr 6. Na jej terenie znajduje się też pomnik Papieża Polaka. O wiele dłuższą historię ma postument przedstawiający naszego wielkiego rodaka trzymającego w objęciach kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zlokalizowany jest on przy kościele rektoralnym pod wezwaniem św. Ducha. Wkrótce może jednak stamtąd zniknąć.

Wszystko wskazuje jednak na to, że zbyt daleko nie ?zawędruje?. Z inicjatywy radnego Tadeusza Bartosia w październiku Rada Miasta Kraśnik nadała imię Jana Pawła II niewielkiemu skwerowi znajdującemu się przy ulicy Narutowicza. Plac ten leży u podnóża wzniesienia na którym stoi wspomniany kościół i pomnik.

- Myślę, że jest to bardzo dobry pomysł. Dzięki temu papież Jan Paweł II ?wyjdzie? do ludzi, tak jak wychodził przez całe swe życie - komentuje ten pomysł Tadeusz Bartoś.

Na wspomnianym skwerze w przyszłym rok posadzone maja tez być trzy dęby, którym zostaną nadane imiona: ?Wiary?, ?Nadziei? i ?Miłości?.

 

Tekst na podstawie artykułu Zuzanny Rakuś opublikowanego w Głosie Gazecie Powiatowej.