Eurowizja Junior. Kraśniczanka zaśpiewała w eliminacjach do Konkursu Piosenki

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Po 12 latach nieobecności Telewizja Polska wróciła do udziału w Konkursie Piosenki Eurowizja Junior. W krajowych eliminacjach do festiwalu, które transmitowały dzisiaj TVP 1 i TVP Polonia, udział wzięła kraśniczanka Julia Chmielarska.

Koncert Krajowych Eliminacji otworzyła zwyciężczyni Junior Eurovision 2015 - Destiny Chukunyere z Malty. Wykonała nagrodzoną piosenkę „Not My Soul”. Później przyszedł czas na wykonania konkursowe.

W ramach polskich eliminacji do Eurowizji Junior zaśpiewało dziewięcioro wykonawców w wieku 9-14 lat, którzy wykonali premierowe, specjalnie zaaranżowane na tę okazję utwory.

Julka zaprezentowała piosenkę "Na skrzydłach dni" do której muzykę skomponował Jerzy Petersburski Jr., a słowa napisał Rafał Podraza. Konkursowy występ Julii możecie obejrzeć tutaj.

- Poleciałaś tak wysoko, tak mocno tym głosem. Skąd ty go wydobywasz - powiedział tuż po występie kraśniczanki prowadzący koncert Radosław Brzózka

 

Kraśniczance w studiu towarzyszyli między innymi rodzina, przyjaciele i instruktor Paweł Cieliczko. foto www.facebook.com/jakubroztocki

 

Jurorzy chwalili naszą wokalistkę, ale mieli też pewne uwagi.

- Ten nadmiar energii po prostu porażał u ciebie Julka, ale wiem już skąd. Ja też uwielbiam piłkę nożną. Przez lata nawet zawodowo grałem w piłkę. Na jakiej grałaś pozycji? - dopytywał Marcin Kusy. - Julka czasem twój temperament, twoja energia wyprzedza piosenkę. Jest ciebie wszędzie pełno. To jest ogromny atut czasem, ale czasem warto się odrobinę powstrzymać. Natomiast ta świadomość sceny, tego że wiesz po co tu jesteś i wypełniasz ją swoją osobą, to jest naprawdę godne pozazdroszczenia - ocenił.

- Kochanie my już o tym rozmawiałyśmy, że ty masz świetne warunki głosowe i jesteś przeurocza na scenie, tylko mam jedno małe "ale". Ale to tylko po to żeby było coraz lepiej. Jesteś świetna taka jaka jesteś, nie musisz robić żadnych dodatkowych rzeczy. Żadnych dodatkowych ruchów i uśmiechów. Dlatego jak ktoś ci mówi, że trzeba bardziej i więcej, to nic nie trzeba - przekonywała Margaret.

- Margaret, ale jakbyś była na scenie i nie miałabyś piłki obok siebie, a lubiłabyś piłkę nożną, to też roznosiła by cię energia - polemizowała z koleżanką z jury Anna Wyszkoni. - Mi się podobał twój występ, ja mam inną uwagą, co do dykcji. Bo ta piosenka wbrew pozorom chociaż jest dość równa, to jednak dykcyjnie musisz bardzo uważać. Tam jest bardzo dużo słów, trzeba je wszystkie zmieścić w tej melodii i czasami trochę ci uciekały i nie wiedziałam tak do końca jakie słowo śpiewasz. Na to zwróć uwagę w przyszłości jeśli chcesz śpiewać po polsku - radziła piosenkarka. 

 

foto screen z materiału TVP1 

 


Zobacz też:
Julka powalczy dzisiaj o nominację na festiwal Eurowizja Junior. Wideo


Zwycięzca krajowych eliminacji został wybrany głosami telewidzów (ich wskazania to 50% werdyktu) i jurorów. Została nim Oliwia Wieczorek.

Finał Eurowizji Junior odbędzie się 20 listopada na Malcie.

Gratulacje dla Julii za występ. Konkurencja była bardzo silna i nominację dostał ktoś inny, ale kraśniczanka z pewnością jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa jeśli chodzi o jej muzyczną pasję.

 

Więcej informacji o Eurowizji Junior odnajdziecie tutaj.

Zdjęcie na górze tekstu za eurowizja.tvp.pl