III Kraśnickie Warsztaty Gospel rozpoczęte. W niedzielę koncert finałowy

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W pierwszym dniu warsztatów uczestniczyło prawie 30 osób. Kilka, ci którzy ze względu na prace lub inne obowiązki nie dotarli, dołączy jeszcze jutro. W niedzielę podczas koncertu finałowego do uczestników warsztatów dołączy jeszcze cała grupa Haeven Up, więc na scenie kraśnickiego Centrum Kultury i Promocji zaprezentuje się około 60-osobowy zespół.

Zajęcia odbywają się w blokach porannych i popołudniowych.

- Zaczynamy od nauki prostszych utworów, później będą nieco trudniejsze. Nauka potrwa do niedzielnego południa. Później uczestnicy wezmą udział w niedzielnej mszy świętej w kościele p.w. Świętego Józefa, a po 15:00 czeka nas jeszcze próba generalna, już w towarzystwie zespołu Haeven Up – informuje Ewa Bownik z zespołu Emmanuel Gospel, który organizuje warsztaty. - Uczestnicy dostali w śpiewnikach 7 nowych utworów. Zostały one rozpisane w nutach, ale są również teksty. Nie trzeba potrafić czytać nut, równie dobrze piosenek można nauczyć się ze słuchu – przekonuje.

 

Instruktorami podczas warsztatów są Rafał, Monika i Ola – członkowie lubelskiego Haeven Up, jednego z bardziej cenionych polskich zespołów gospel.

- To wykształceni muzycy. Monika prowadzi zespoły muzyczne, Rafał jest kompozytorem, autorem tekstów, aranżerem. Mamy więc od kogo się uczyć. Oni w tym momencie pracują nad swoją płytą, a utwory, których się uczymy, są ich autorstwa – dodaje Ewa Bownik.

 

 

Efekty tej nauki poznamy podczas niedzielnego koncertu finałowego. Odbędzie się on w sali kinowej CKiP. Początek o godzinie 19:00.

- Koncert finałowy jest otwarty. Zachęcamy do udziału w nim. Z racji tego, że wypada w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, będzie miał konwencję uwielbieniową. Będziemy starali się do śpiewu wciągnąć widownię – zapowiada wokalistka zespołu Emmanuel Gospel.

Organizatorem warsztatów jest właśnie kraśnicki Emmanuel Gospel. Wspierają go Miasto Kraśnik, Powiat Kraśnicki, CKiP i kraśnicki MOPS.