Leśne tereny w albumowej formie

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W tym roku Nadleśnictwo Kraśnik wydało album prezentujący walory przyrodnicze, historyczne i turystyczne terenu na jakim się znajduje.

Większość albumu "Nadleśnictwo Kraśnik. Bogactwo przyrodnicze" wydanego na dobrej jakości papierze to wysokiej jakości zdjęcia. Królują tu wartościowe tereny leśne, którymi zarządza Nadleśnictwo. Znaleźć też można zdjęcia ciekawych gatunków roślin i zwierząt jakie można spotkać w okolicznych lasach i ich otoczeniu. Wszystko to w dużym formacie i twardej oprawie. Teren nadleśnictwa, który znajduje się w powiecie kraśnickim i opolskim, to także ciekawe zabytki. Ich zdjęcia także można znaleźć w wydawnictwie.

Choć większość publikacji to fotografie nie mogło zabraknąć też tekstów. Informują one m.in. o historii Nadleśnictwa, o tym co wartościowe pod kątem przyrodniczym, ale są też informacje o zabytkach, ważniejszych miejscowościach czy śladach historii jaka przetaczała się po tych terenach. To wszystko na ponad 110 stronach. Publikację opracowało "Wydawnictwo Lipiec".

Oprócz albumu Nadleśnictwo wydało także uaktualnioną wersję folderu informacyjnego. Dzięki niemu można zapoznać się m.in. z opisami ścieżek przyrodniczych, fauny i flory, obszarów chronionych i wartości historyczno-kulturowych terenów na jakich leży NK.

"Warto przyjechać w te strony aby podziwiać piękno naszej przyrody, poznać tajemnice ostępów leśnych, a także aktywnie wypocząć na łonie natury. Mam nadzieję, że ta publikacja zachęci Państwa do przyjazdu do nas, pomoże nie tylko zobaczyć i poznać nasze lasy, ale również przybliży Państwu tajniki prowadzonej przez leśników gospodarki leśnej" napisał nadleśniczy we wstępie do publikacji. Na pewno pomogą w tym obie publikacje. Dla naszych czytelników mamy kilka sztuk albumu.

Wystarczy w komentarzu na Facebooku wrzucić zdjęcie swojego ulubionego miejsca w lesie by wziąć udział w konkursie. Ze wszystkich zgłoszeń najciekawsze redakcja nagrodzi leśnymi albumami.