Po burzy ucierpiały budynki i uprawy. Władze obiecują wsparcie

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Noc z 12 na 13 sierpnia była dla wielu mieszkańców powiatu  bardzo trudna. Burza, jaka przeszłą wtedy m.in. przez gminę Urzędów uszkodziła wiele budynków, ale przede wszystkim uprawy sadownicze.

Kraśniccy strażacy interweniowali z poniedziałku na wtorek ponad 20 razy. 7 interwencji dotyczyło zerwanych i uszkodzonych dachów, m.in. w miejscowościach Moniaki Wierzbica, pozostałe związane były z usuwaniem drzew, które zagrażały bezpieczeństwu lub blokowały drogi. W działaniach brali udział strażacy ochotnicy i zawodowcy.

To niestety nie jedyne straty jakie spowodowała burza. Mocno ucierpiały też owocowe sady. W Gminie Urzędów całkowitym zniszczeniom uległo ok. 25 ha sadów, a około 150 ha zostało zniszczone w 30%.  To wstępne szacunki, bowiem ciągle napływają kolejne zgłoszenia strat.

Poszkodowanych w wyniku nawałnicy sadowników odwiedził Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, Starosta Powiatu Kraśnickiego Andrzej Rolla oraz Burmistrz Urzędowa Paweł Dąbrowski.

Władze zapewniły poszkodowanych o wsparciu finansowym w związku ze zniszczeniami, jakich dokonała burza. Do tematu będziemy jeszcze wracać.