Weź udział akcji sprzątania okolic rzeki Wyżnicy w Kraśniku

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Pomysł na Operację Czysta Rzeka narodził się 3 lata temu nad Bugiem. Jej organizatorzy, wydawnictwo Kraina Bugu, początkowo myśleli wyłącznie o sprzątaniu właśnie tej rzeki i jej okolic. Szybko jednak okazało się, że idea porządkowania nadrzecznych terenów spodobała się też mieszkańcom innych rejonów Polski. W tym roku przyłącza się do niej Kraśnik.

- Jednym z miejsc co do których warto zatroszczyć się o czystość są z pewnością okolic rzeki Wyżnica przepływającej przez Kraśnik. Stąd pomysł, by w Kraśniku utworzyć sztab Operacji Czysta Rzeka, pozyskać lokalnych partnerów i ruszyć z akcją. Samo sprzątanie planujemy na sobotę 17 kwietnia – mówi Paweł Bieleń, szef Sztabu Akcji Czysta Rzeka Kraśnik. - Odzew jest bardzo pozytywny. Naszą akcję wspierają między innymi Miasto Kraśnik, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pomoc”, strażacy z Miejskiej OSP, miejskie placówki CKiP, MOSiR, Kraśnickie Stowarzyszenie Sportowe Bebek Jedynka. Co niezwykle ważne wśród naszych partnerów jest też firma Ekoland, która odbierze i zagospodaruje śmieci zebrane podczas akcji. Teraz czekamy na chętnych wolontariuszy – zachęca Paweł Bieleń.

Zainteresowani udziałem w akcji rejestrować się mogą na dwa sposoby. Po pierwsze za pośrednictwem internetu i strony www.operacjarzeka.pl. Drugi sposób to zgłoszenie się do biura Sztabu Akcji Czysta Rzeka Kraśnik i wypełnienie formularza. Znajduje się on w Osiedlowym Domu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Pomoc” przy ul. Kochanowskiego 1a w Kraśniku. W dniu akcji miejscem zbiórki będzie teren przy remizie Miejskiej OSP Kraśnik (Kraśnik, ul. Jagiellońska 187). Rejestracja kończy się 10 kwietnia. Zapisani wolontariusze wyposażeni zostaną w koszulki, worki i rękawiczki.

- Oczywiście będziemy się stosować podczas akcji do aktualnych zaleceń sanitarnych. Przy większej licznie wolontariuszy sprzątanie odbywać się będzie w małych grupach, które stratować będą w różnych godzinach, teren podzielimy na kilka odcinków, będziemy zwracać uwagę na zachowanie dystansu społecznego. Będziemy także uczulać uczestników na bezpieczne poruszanie się nad rzeką – zapowiadają organizatorzy

Aktualne informacje na temat akcji można znaleźć na bieżąco na fanpejdżu: fb.me/czystarzekakrasnik, a więcej o ogólnopolskiej Operacji Czysta Rzeka przeczytacie tutaj.