Nasi twórcy nagrodzeni w wielkanocnym konkursie

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Po raz drugi zorganizowany został wojewódzki konkurs na palmę i pisankę wielkanocną. W tym prestiżowym konkursie złożono ponad 671 prac. Wśród nagrodzonych są duzi i mali twórcy z naszego powiatu, także tworzący zbiorowo.

W konkursie udział wzięli autentyczni twórcy ludowi, amatorzy, artyści plastycy oraz dzieci i młodzież. Do oceny przedstawiono także prace indywidualne i zbiorowe wykonane przez Koła Gospodyń Wiejskich, Warsztaty Terapii Zajęciowej, koła plastyczne i świetlice działające przy szkołach i placówkach kultury.

W kategorii "Pisanka wielkanocna wykonana techniką TRADYCYJNĄ" wśród dzieci i młodzież poniżej 15 roku życia 1 miejsce zajęła Anna Prószyńska z gm. Kraśnik (pisanka na zdjęciu poniżej z lewej strony).

Natomiast wśród "Pisanek wielkanocnych wykonanych techniką WSPÓŁCZESNĄ" 2 miejsce  (ex aequo) zajęli zmami twórcy z naszego terenu: Roman Prószyński, gm. Dzierzkowice i Mariusz Dubiel, gm. Kraśnik (obie pisanki z prawej).

Wśród prac zbiorowych na 2 miejscu znalazły się pisanki z KGW Majdan Grabina, gm. Zakrzówek.

Natomiast wśród palm wielkanocnych wykonana techniką WSPÓŁCZESNĄ za najlepszą pracę zbiorową uznano palmę wykonaną przez KGW, Łychów Szlachecki w gm. Trzydnik Duży.

Gratulujemy!

Organizatorami konkursu byli:  Beata Mazurek- Poseł do Parlamentu Europejskiego, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie.

foto Wojewódzki Ośrodek Kultury