Rocznica Katynia i Smoleńska. Koncert, msza i kwiaty

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W sobotnie popołudnie 10 kwietnia w dzielnicy fabrycznej Kraśnika odbyły się obchody związane z kwietniowymi rocznicami: mordu Katyńskiego i tragedii smoleńskiej.

Tak jak zapowiadaliśmy w sobotę w Kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku odbył się Koncert Orkiestry Wojskowej z Lublina pt. „Miłość i Niepodległa” w ramach akcji „Warto być Polakiem”.

Koncert odbył się w ramach akcji „Warto być Polakiem” zainicjowanej w 2020 r. przez Samorząd Województwa Lubelskiego. Występ Orkiestry Wojskowej z Lublina był spotkaniem z historią Polski i wędrówką przez dzieje naszego kraju, jak również hołdem złożony Ofiarom Zbrodni Katyńskiej 1940 r. oraz Katastrofy Smoleńskiej z 2010 roku.

Po koncercie odprawiona została msza św. a po niej udano się pod pomnik Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Wieńce i symboliczne znicze złożyli tu m.in.: Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Kazimierz Choma, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Radna Sejmiku Województwa Lubelskiego Anna Baluch, Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, Przewodniczący Rady Powiatu w Kraśniku Jacek Dubiel, Radni Powiatu Kraśnickiego, samorządowcy miejscy z wiceprzewodniczącym Rady Miasta Kraśnik Jarosławem Jamrozem oraz sekretarz Miasta Kraśnik Grażyna Lejwoda-Ćwik.

Fotogalerie zdjęć z tych obchodów można zobaczyć tutaj.

źródło: Starostwo Powiatowe w Kraśniku