Kraśnik jako pierwszy szczepi masowo w województwie

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W poniedziałek, 19 kwietnia w Kraśniku w hali Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Ks. Popiełuszki 1 otwarto pierwszy w województwie Punkt Szczepień Powszechnych. Dzięki temu dostęp do szczepień przeciw COVID-19 jest dużo łatwiejszy.

By przyspieszyć proces szczepień w każdym województwie utworzone zostały Punkty Szczepień Powszechnych. Początkowo w każdym województwie powstanie jeden - pilotażowy. W województwie lubelskim taki punkt utworzony został w Kraśniku przy ul. Popiełuszki 1, w hali sportowej Szkoły Podstawowej numer 5 w Kraśniku.

Szczepienia odbywają się w godzinach od 8:00 do 18:00 od poniedziałku do piątku w jednej z bocznych sal gimnastycznych, gdzie mogą pracować trzy lub cztery zespoły. Do szczepień oddelegowanych zostało 9 pracowników szpitala. Wśród nich są fizjoterapeuci i diagności laboratoryjni, którzy ukończyli kurs pozwalający na wykonywanie szczepień.

Kwalifikację do szczepień przeprowadza natomiast lekarz i pielęgniarki.

Docelowo dziennie będzie mogło zaszczepić się nawet 400 osób.

W konferencji prasowej która odbyła się na inaugurację wziął udział Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, poseł Kazimierz Choma, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, radna Sejmiku Województwa Lubelskiego Anna Baluch, Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, Burmistrz Miasta Kraśnik Wojciech Wilk, dyrektor Lubelskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Karol Tarkowski, dyrektor SP ZOZ w Kraśniku Michał Jedliński, dyrektor SANEPIDu w Kraśniku Joanna Sarzyńska.

 

Aby się zarejestrować do punktu można zadzwonić na infolinie 989 lub zapisać się przez e-rejestrację na www.pacjent.gov.pl. Można też wysłać SMS o treści SZCZEPIMYSIE na numer telefonu 880 333 333

Więcej informacji można znaleźć na tej stronie.

Zdjęcia z otwarcia punktu szczepień w Kraśniku można obejrzeć tutaj.

Pochodzą one ze strony Starostwa Powiatowego i FB burmistrza Wojciecha Wilka.