Polisa turystyczna na wakacje w 2021 roku – co powinna zawierać?

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Zagraniczny wyjazd w obecnej sytuacji może wiązać się z pewnego rodzaju ryzykiem, które ponosi każdy turysta opuszczający swój kraj. Musisz jednak wiedzieć, że istnieje sposób, by zabezpieczyć się przed finansowymi konsekwencjami niektórych zdarzeń. W tym tekście opowiemy Ci o tym, co powinna zawierać polisa turystyczna, by gwarantowała odpowiednią ochronę.

Wybrałeś już miejsce urlopu?

W związku z szalejącym koronawirusem nie każdy kraj stoi otworem przed przyjezdnymi z Polski. Właśnie dlatego warto, żebyś odpowiednio wcześniej zapoznał się z polityką poszczególnych państw w kontekście walki z COVID-19. Przygotowaliśmy dla Ciebie mały poradnik, z którego dowiesz się, gdzie w obecnej sytuacji można udać się na zasłużony wypoczynek po ciężkiej pracy: https://www.polisaturystyczna.pl/poradniki/gdzie-jechac-na-wakacje.

Co powinna zawierać polisa turystyczna?

Jeśli zależy Ci na ochronie z prawdziwego zdarzenia to znak, że Twoje ubezpieczenie turystyczne musi zawierać kilka bardzo ważnych elementów. Poniżej znajdziesz każdy z nich wraz z opisem:

  • koszty leczenia – podstawową funkcją polisy turystycznej jest zagwarantowanie ubezpieczonemu ochrony jego zdrowia. Oznacza to, że w przypadku, gdy będziesz potrzebować pomocy medycznej, towarzystwo pokryje wszelkie koszty. Istotne jest również to, że refundacji podlega leczenie w prywatnych placówkach. W końcu niewiele kurortów turystycznych oferuje dostęp do publicznych placówek;
  • OC – w przypadku, gdy spowodujesz niebezpieczny wypadek, w którym ucierpią osoby trzecie, ubezpieczyciel nie pozostawi Cię bez pomocy. W Twoim imieniu zostaną wypłacone odszkodowania, a Ty unikniesz finansowych konsekwencji swoich działań. Pamiętaj jednak, że firma może odmówić Ci udzielenia pomocy, jeśli udowodni, że podczas wypadku byłeś pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających;
  • NNW – nieszczęśliwe zdarzenia mogą przytrafić się zawsze i wszędzie. Jeśli w wyniku jednego z nich Twój stan zdrowia ulegnie znacznemu pogorszeniu, otrzymasz niezbędną pomoc finansową na leczenie lub rehabilitację. W razie Twojej śmierci pieniądze trafią bezpośrednio do rodziny lub osób, które za życia uposażyłeś;
  • ochrona bagażu – chaos panujący na lotniskach jest rajem dla wszelkiego rodzaju złodziei. Wystarczy tylko chwila, by Twoje walizki znalazły się w niepowołanych rękach. Jeśli staniesz się ofiarą kradzieży, ubezpieczyciel zwróci Ci koszty, które poniesiesz, by zaopatrzyć się w niezbędne rzeczy. Pamiętaj jednak o paragonach, które będą stanowić dowód dla firmy ubezpieczeniowej.

Jak widzisz, zagraniczny wyjazd jest nieco trudniejszy niż jeszcze kilka lata temu, ale nie niemożliwy. Wystarczy tylko, że odpowiednio się do niego przygotujesz. Sprawdź informację z kraju, do którego się wybierasz oraz zabezpiecz się, wykupując polisę turystyczną. Tylko w ten sposób będziesz mógł bez problemu oddać się błogiemu wypoczynkowi i zapomnieć na chwilę o troskach dnia codziennego.