Dokończą to co zaczęli. Ul. Podleska będzie odnowiona i wyasfaltowana

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Dwa lata temu Powiat Kraśnicki wyasfaltował część drogi biegnącej przez wąwóz od Podlesia w kierunku Mikulina. Z powodu problemu z niektórymi działkami trzeba było poczekać na ciąg dalszy prac. W tym roku we współpracy z gminą zostaną one dokończone. Właśnie powiat podpisał umowę na tę inwestycję.

To nie pierwsze prace na tej części drogi w ostatnich latach.

- W 2019 roku Powiat Kraśnicki wyasfaltował część ulicy Podleskiej w gminie Kraśnik biegnącą przez wąwóz w kierunku m.in. Mikulina dzięki pozyskaniu sporej dotacji z tzw. "wąwozowych" funduszy. Zrealizowano wtedy ponad 2 km powiatowej drogi, która z gruntowej zmieniła się w asfaltową. - przypomina zastępca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych Michał Kondracki.

Pozostało wtedy jeszcze do zrobienia ok 760 metrów drogi, która nie została wykonana z powodu braku dostępu do niektórych działek. Udało się przeprowadzić mozolną drogę wydzielenia i przejęcia spornych nieruchomości i samorząd mógł zacząć szukać wykonawcy brakującego odcinka. Ale to nie jedyne prace jakie będą przeprowadzone na tej drodze. By jeździło się po niej bardziej komfortowo powiat razem z gminą odnowi najbardziej zdegradowany odcinek ok. 500 metrów.

Ogłoszono więc przetarg i wyłoniono wykonawcę, którym zostało Przedsiębiorstwem Robót Drogowych „DROKAM”. Finalnie będzie ona kosztowała 543.104,51 zł.

W połowie lipca starosta kraśnicki Andrzej Rolla oraz wicestarosta Andrzej Cieśla, przy kontrasygnacie przewodniczącego rady powiatu Jacka Dubiela podpisali umowę na jej realizację z wykonawcą robót budowlanych.

- Dziękuję władzom Gminy Kraśnik, które zdeklarowały się wesprzeć finansowo inwestycję w ramach wkładu własnego Beneficjenta. Mam nadzieję, że wspólnie przyczynimy się do rozwoju i poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu oraz jakości infrastruktury drogowej powiatu kraśnickiego" - powiedział Starosta Kraśnicki Pan Andrzej Rolla.

Gdy droga będzie dostępna w całości będzie wygodny skrót w kierunku Mikulina i dalej Trzydnika a dla tych mieszkańców w stronę starej części Kraśnika.

Na zdjęciu poniżej przejazd przez wąwóz, który w 2019 roku został wyasfaltowany. Teraz nową nawierzchnię zyska brakujący fragment tej powiatowej drogi.