Europejskie Dni Dziedzictwa w Kraśniku. Będzie dużo zwiedzania

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jak co roku jesienią obchodzone są Europejskich Dni Dziedzictwa. Także w Kraśniku z tej okazji przygotowano ciekawe propozycje dla mieszkańców. Niestety pogoda trochę pokrzyżowała pierwotne plany organizatorów.

Obchody tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa rozpoczną się 18 września. W tym dniu dla zwiedzających otwarte będą drzwi Kraśnickiego Muzeum Regionalnego (Oddziału Muzeum Narodowego w Lublinie) wraz z Muzeum 24 Pułku Ułanów. Jeśli ktoś jeszcze nie był w odnowionej placówce jest to idealna okazja do tego, by zobaczyć jak prezentuje się muzeum w nowej odsłonie a także obejrzeć niezwykle bogate zbiory związane z historią naszego miasta oraz 24 Pułku Ułanów.

19 września tuż po mszy świętej, która rozpocznie się o godzinie 12:00, o przepięknym renesansowym kościele pw Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny opowie znawczyni tego miejsca, przewodniczka Renata Karpińska. O godzinie 15.00 odbędzie się zwiedzanie synagogi, w którym przewodnikiem będzie dr Dominik Szulc. O godz. 16.00 na rynku odbędzie się mały poczęstunek (cebularz i herbatka malinowa). Tuż po nim odbędzie się historyczny spacer po kraśnickim rynku z dr Szulcem.