Europoseł Krzysztof Hetman otworzył biuro w Kraśniku

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Poseł do Parlamentu Europejskiego z PSL Krzysztof Hetman otworzył w piątek filię swojego biura w Kraśniku. To pierwsze biuro europoselskie w naszym powiecie i kolejne jakie w ostatnim czasie otworzył europarlamentarzysta związany z ludowcami.

Biuro mieści się przy al. Niepodległości 11 w Kraśniku. W otwarciu uczestniczyli działacze związania z PSL w tym radni powiatowi.

- Cieszę się, że ten dzień nastąpił, że będziemy mogli w tym miejscu się spotykać. Dużo teraz w Polsce dyskutuje się o Unii Europejskiej. Powiat kraśnicki jest takim przykładem powiatu który bardzo dużo skorzystał przez te wszystkie lata odkąd do niej wstąpiliśmy. To bardzo ważny temat i wierzę, że to miejsce będzie miejscem dyskusji czy pozyskiwania wiedzy mieszkańców powiatu o Unii Europejskiej. Dziękuję Krzysztofowi Hetmanowi za to, że zdecydował się na otwarcie swojego biura w Kraśniku. My też, jako lokalni działacze PSL, będziemy się angażować by to biuro pracowało bardzo intensywnie - mówił szef ludowców w powiecie Andrzej Maj.

- Bez najmniejszych oporów i namawiania postanowiłem to biuro otworzyć w Kraśniku. Chciałbym by to było miejsce spotkania, dyskusji ale przede wszystkim zdobywania konkretnych informacji o środkach finansowych z funduszy Unii Europejskiej, ale nie tylko tych do pozyskania w województwie czy w Polsce, ale bezpośrednio w Brukseli. Fakty są takie, że często tam łatwiej jest o pieniądze niż za pośrednictwem instytucji krajowych. - mówił europoseł Krzysztof Hetman.

Szczególnie swą pomoc kieruje on do rolników.

- Już za niecałe półtora roku ruszy nowa polityka rolna i budżet rolniczy w Unii Europejskiej z nowymi pieniędzmi i jest tam naprawdę bardo dużo zmian ważnych dla rolników. Z moich rozmów, które toczę wynika, że rolnicy kompletnie na ten temat nic nie wiedzą, nikt ich nie informuje - mówił Hetman.

Europoseł otwiera się na wszystkie tematy jakimi chcieliby go zainteresować mieszkańcy powiatu.

- Z każdą sprawą można przyjść do mojego biura poselskiego i obiecuję, że będę starał się pomagać w każdej sprawie na tyle na ile będę miał możliwości - stwierdził Hetman.

W biurze pojawiać się ma w miarę możliwości sam europoseł, ale stałe dyżury ma mieć tam społeczna asystentka posła Sylwią Pizoń z którą można się skontaktować pod numerem tel. 889 273 049.