Kraśniccy działkowcy spotkali się na swoim święcie

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Jesień to czas, gdy powoli sezon kończą także działkowcy. Do tej pory każdy z kraśnickich Rodzinnych Ogrodów sam organizował tradycyjne działkowe dożynki. W tym roku po raz pierwszy postanowiono zorganizować ogólnomiejskie spotkanie.

Impreza odbyła się w sobotę 2 października na placu za Centrum Kultury i Promocji. Zaprezentowały się na niej wszystkie rodzinnego ogrody działkowe z terenu miasta. Była to też okazja do podziękowań, które kierowały władze miasta do działkowców.

- Kraśnickie ogrody działkowe to nasze wspólne dobro, to taki nasz skarb. To miejsce gdzie Państwo pracujecie, ale i odpoczywacie. Niech się nasze kraśnickie ogrody rozwijają. Życzę Państwu dobrej zabawy - mówił  burmistrz Wojciech Wilk.

- Dbacie Państwo o środowisko miasta, o jego dobry, zielony wizerunek - podkreślała z kolei przewodnicząca Rady Miasta Dorota Posyniak.

Dziękowali także działkowcy władzom miasta i urzędnikom, które jak mówili znają i rozumieją potrzeby właścicieli rodzinnych ogródków.

Była to także okazja do tego, wręczyć wyróżnienia związane z jubileuszem Polskiego Związku Działkowego. Z rąk szefa struktur regionalnych PZD Grzegorza Kurczuka pamiątkowe dyplomy otrzymali członkowie założyciele Związku z naszego miasta (w imieniu niedawno zmarłego Waldemara Skokowskiego dyplom odebrał syn). Związek docenił także wsparcie jakiego środowisku udziela burmistrz miasta i uhonorował go jubileuszowym medalem.

A skoro święto to były też prezenty dla poszczególnych ogrodów i dobra zabawa. Można było skorzystać z poczęstunku, który serwował Burmistrz wraz z jednym z pomysłodawców imprezy, byłym prezesem "Marzenia", Karolem Rychlewskim. Na dzieci czekały natomiast dmuchańce. A jak to bywa na działkowych imprezach nie zabrakło muzyki i tańców.

Przy tej okazji oficjalnie otwarto także miejską pasiekę, która stanęła na budynku Centrum Kultury i Promocji, dzięki Fundacji Odzyskaj Środowisko, a której ule powstały z części zebranych przez tę fundację w Kraśniku elektrośmieci. Jej kontenery stoją nadal w kilku miejscach miasta i można dzięki nim pozbyć się nieużywanych już sprzętów.

Impreza podobna do dzisiejszej ma być stać się cyklicznym, corocznym świętem działkowców. Do zobaczenia więc za rok.

A jak wyglądało sobotnie popołudnie z działkowcami w tym roku można zobaczyć na naszych zdjęciach.