Pierwszy „Prymasowski” bieg w Urzędowie

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W minioną niedzielę 24 października Stowarzyszenie Wschód Lubelskich Serc we współpracy z Gminą Urzędów, parafią św. Mikołaja w Urzędowie i Starostwem Powiatowym w Kraśniku zorganizowało I Urzędowski Bieg im. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Na zaproszenie organizatorów odpowiedziało ponad 250 chętnych biegaczy w bardzo szerokim przekroju wiekowym, którzy mieli do wyboru bieg na trzech dystansach: 0,5 km, 2,5 km oraz 5 kilometrów.

Start i meta biegu zlokalizowana była przy kościele parafialnym w Urzędowie, a trasy przebiegały po ulicach otaczających urzędowski rynek i częściowo po dawnych wałach obronnych. Jak podkreślali uczestnicy biegu na 2,5 i 5 km, trasy te nie były łatwe i miały męczące podbiegi.

Przed wyruszeniem na zawody uczestnicy mogli wysłuchać krótkiego wystąpienia posła Kazimierza Chomy, który przypomniał niektóre zdarzenia z życia kardynała Wyszyńskiego, a tuż przed biegiem ogólną, masową  rozgrzewkę przeprowadził prezes stowarzyszenia Michał Stawiarski.

Mimo, że bieg upamiętniający osobę błogosławionego Stefana Wyszyńskiego był imprezą o charakterze rekreacyjnym, to podczas zawodów nie brakowało zaangażowania i zaciętej sportowej walki, a tuż przed metą zawodnicy wykrzesywali ostatnie siły, aby zająć jak najlepsze miejsce. Oczywiście, tak jak podkreślali organizatorzy, każdy uczestnik biegu był zwycięzcą, a po jego zakończeniu wręczone zostały medale i dyplomy oraz drobne upominki.

Najszybszymi zawodnikami na najdłuższej pięciokilometrowej trasie okazali się: 1. Mirosław Zioło, 2. Tomasz Pędrak, 3. Stanisław Bijak, 4. Sebastian Grabowski, 5. Jacek Dubiel. Wśród pań kolejność była następująca: 1. Edyta Pacek, 2. Katarzyna Pakulska, 3. Aleksandra Sadowska.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i czekamy na kolejną edycję tej udanej imprezy.

Fotogalerię z biegu można obejrzeć tutaj.