Murem za polskim mundurem. Dziecięce rysunki z Kraśnik pojadą do służb na granicy

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Stowarzyszenie Wschód Lubelskich Serc wraz z kraśnickim Domem Dziecka włączyły się w akcję "#Murem za polskim mundurem", związaną ze wsparciem dla Polskich służb jakie obecnie znajdują się na granicy naszego kraju z Białorusią.

Akcja ta to wyraz wsparcia dla żołnierzy i funkcjonariuszy strzegących polskiej granicy. Na naszym terenie przyłączyło się do niej Stowarzyszenie Wschód Lubelskich Serc, które namówiło do udziału podopiecznych z Placówek Opiekuńczo- Wychowawczych numer 1 i 2 w Kraśniku (tak obecnie nazywa się dawny Dom Dziecka).

W ramach akcji ponad dwadzieścioro podopiecznych tych placówek - dzieci i młodzieży - wykonało rysunki nawiązujące do hasła akcji #Murem za polskim mundurem.

W niedzielę przedstawiciele Stowarzyszenia z inicjatorem akcji, jego prezesem Michałem Stawiarskim, spotkali się z uczestnikami akcji, obejrzeli rysunki i wręczyli ich wykonawcom w ramach podziękowania upominki.

- 21 podopiecznych placówki wykonało takie prace. Jestem z nich dumny. Przyjeżdżam do tego Domu Dziecka już od trzech lat prawie. Tym razem nie przyjechałem z czymś do dzieci ale to one dały coś od siebie. Dziękuję im za to. Widać, że te dzieciaki czują Polskość - powiedział Michał Stawiarski.

Teraz rysunki trafią za pośrednictwem Stowarzyszenia m.in. do Straży Granicznej w Kuźnicach do Komendy Głównej Policji.

Zdjęcia z niedzielnego spotkania można obejrzeć tutaj.