Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w nowej siedzibie

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Od niedawna Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Kraśniku ma nową siedzibę. Teraz wszyscy  zaprasza interesantów do budynku przy ul. Szpitalnej 4, obok przychodni.

Do niedawna Zespół mieścił się w budynku Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Grunwaldzkiej. Teraz powiat przygotował nowe pomieszczenia. Uroczyste otwarcie odbyło się 10 stycznia (fotogalerię z otwarcia można obejrzeć tutaj).

- W nowym miejscu gwarantujemy przestronne pomieszczenia dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, odrębne gabinety dla lekarzy orzeczników, psychologa, pracownika socjalnego  G]PO0czy też doradcy zawodowego. - informuje PCPR.

W nowej siedzibie znajduje się także tzw. Komfortka. Jest to pierwsze w powiecie oraz drugie w województwie pomieszczenie higieniczne wyposażone w sprzęt do pielęgnacji osób niepełnosprawnych, zgodnie z hasłem ogólnopolskiej kampanii „Przewijamy Polskę”. Każdy opiekun przemieszczający się po mieście z osobą niepełnosprawną będzie mógł w każdej chwili skorzystać z tego pomieszczenia i bez przeszkód np. przewinąć osobę niepełnosprawną lub dokonać innych czynności higienicznych.

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Kraśniku wydaje m.in. orzeczenia o niepełnosprawności, orzeczenia o wskazaniach do ulg i uprawnień dla osób, które posiadają orzeczenie o inwalidztwie lub niezdolności do pracy i78 legitymacje osób niepełnosprawnych.

Aktualny numer telefonu to 81 458 78 64.