Ogłoszenie

Kolejny krok w stronę nowych mieszkań zrobiony

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Na początku kwietnia umowę w sprawie utworzenia spółki budującej mieszkania czynszowe na Lubelszczyźnie podpisał burmistrz Wojciech Wilk. To kolejny krok do budowy tanich mieszkań pod wynajem w Kraśniku.

Spółkę SIM Lubelskie tworzy 17 samorządów: Kraśnik, Hrubieszów, Janów Lubelski, Krasnystaw, Łuków, Międzyrzec Podlaski, Opole Lubelskie, Terespol, Tomaszów Lubelski, Szczebrzeszyn, Ryki, Włodawa, Chełm, Izbica, Leśniowice, Niemce i Siennica Różana, oraz Krajowy Zasób Nieruchomości.

Jej celem jest budowa bloków mieszkalnych z mieszkaniami czynszowymi, oraz ich eksploatacja. To propozycja nakierowana przede wszystkim na osoby, które mają zbyt duże dochody, aby otrzymać lokal komunalny, a jednocześnie zbyt małe, by starać się o kredyt mieszkaniowy na własne M.

Miasto Kraśnik otrzymało na ten cel 3 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa, które wniosło  do spółki jako wkład własny wraz z gruntami.

- Rozwój budownictwa mieszkaniowego jest ściśle powiązany z rozwojem miasta. Dlatego podejmujemy działania, aby mieszkania w Kraśniku były budowane i aby mieszkańcy mogli skorzystać z jak największej oferty. Mam nadzieję, że współpraca z Krajowym Zasobem Nieruchomości oraz innymi lubelskimi samorządami w ramach spółki SIM Lubelskie stworzy alternatywę dla działających już na kraśnickim rynku podmiotów. Chodzi o to, aby mieszkańcy mieli jak najwięcej możliwości i żeby na własne mieszkania było stać również rodziny o mniejszych dochodach.  - powiedział Wojciech Wilk Burmistrz Miasta Kraśnik. 

Gdzie miałby stanąć miejski blok budowany przez samorządową spółkę?

- Co do tego ostatniego, to nie zapadła jeszcze w tej sprawie decyzja. Rozważamy kilka lokalizacji budynków mieszkalnych, które miałby powstać w Kraśniku.- powiedział nam burmistrz Wojciech Wilk.

Docelowo w Kraśniku może powstać od 150 do 200 nowych miejskich lokali mieszkalnych.

Najnowsze ogłoszenia