Europejski piknik nad kraśnickim zalewem

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W najbliższą niedzielę 26 czerwca nad zalewem w Kraśniku odbędzie się Rodzinny Piknik Europejski. Na wspólne spotkanie, zabawę, oraz prezentację tego co dają nam Unijne Fundusze zaprasza Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Pretekstem do spotkania są Fundusze Europejskie, które zmieniają nasze otoczenie a kolejna ich tura niedługo zacznie być wdrażana.

- Impreza, jaka odbędzie się w niedziele ma na celu zwiększyć świadomość mieszkańców regionu w kontekście korzyści płynących z efektów wdrażania Funduszy Europejskich, budować pozytywny wizerunek Funduszy Europejskich oraz instytucji zaangażowanych w ich wdrażanie, a także uświadomić mieszkańcom województwa ich pozycję jako ostatecznych odbiorców rezultatów realizacji projektów unijnych. - informują organizatorzy.

Wszystko to odbędzie się w formie rodzinnego pikniku.

Podczas imprezy wystąpią artyści Teatru Muzycznego w Lublinie (o godz. 13.30), którzy przygotowali specjalny program z utworami z bajek dla dzieci. W trakcie wydarzenia spotkać będzie też można bałwanka Olafa z Krainy Lodu, na scenie wystąpi Elza, a zdjęcie będzie można zrobić także z Myszką Miki. Nie zabraknie pojazdów policyjnych, w tym motocykli i quadów, czy pokazów z użyciem ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych i pokazu z użyciem specjalistycznych motorówek strażackich na zalewie. Ponadto, miejsce pikniku patrolować będzie specjalny funkcjonariusz - maskotka policyjna, a mundurowi znakować będą rowery.

Przez cały okres trwania pikniku animatorzy będą prowadzić zabawy dla rodzin z dziećmi, zorganizowany będzie także kącik plastyczny, a po terenie przechadzać będzie klaun oraz szczudlarz i zapraszać do wspólnego zdjęcia z chętnymi.

Dla najmłodszych mieszkańców nie zabraknie specjalnych quizów i konkursów wiedzy o UE, a także dodatkowych atrakcji, takich jak: dmuchańce, bańki mydlane, modelowanie balonów, fotobudka, animacje na scenie, warsztaty z nowych technologii, malowanie buzi i integrujące zabawy angażujące nie tylko same dzieci, ale i ich rodziców czy opiekunów.

Zapraszamy w godz. 12.00-17.00 nad zalew.