Zasmakowaliśmy w tradycji. Niedziela z kulinarnym festiwalem

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W niedzielę w parku św. Jana Pawła II Lokalna Grupa Działania Ziemi Kraśnickiej zorganizowała imprezę Festiwal "Zasmakuj w tradycji" . Można było w jego trakcie popróbować tego, co w tradycyjnej, lokalnej kuchni mamy najlepsze. To kolejne z działań związanych ze szlakiem kulinarnym jaki przebiega także przez nasz powiat.

"Zasmakuj w tradycji - lubelski szlak kulinarny" to inicjatywa jaką realizuje na swoim terenie pięć lokalnych grup działania w tym LGD Ziemi Kraśnickiej.

Szlak tworzą podmioty oferujące turystom oraz mieszkańcom wysokiej jakości produkty żywnościowe charakterystyczne dla naszego regionu. Na naszym terenie jest to Agroturystyka "U Bożenki" na Kol. Pasiece, "Frux Solis" na Mikołajówce w gm. Urzędów, Spółdzielnia Rolnicz-Handlowa "Jutrzenka" z Zakrzówka i  Zajazd "Marta" z Pułankowic.

Podczas niedzielnej imprezy, prowadzonej przez prezes LGD Wiolettę Wilkos, uczestnicy i goście - m.in. burmistrz Wojciech Wilk, wójt gminy Gościeradów Mariusz Szczepanik i przewodnicząca Rady Miasta Dorota Posyniak - mogli posmakować różnych potraw przygotowanych nie tylko przez uczestników szlaku. Pojawiły się też panie z kół gospodyń, rękodzielnicy. Na dzieci czekały dmuchańce, wata cukrowa i animatorzy oraz tradycyjnie już warsztaty kulinarne.

Jak to na festiwalu nie zabrakło różnego rodzaju występów tanecznych, wokalnych czy gimnastycznych.

Przeprowadzono także konkurs na Najciekawsze Stoisko Festiwalu. Pierwsze miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Łychowie Szlacheckim, drugie ex aequo Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich „Trześniarze” i Agroturystyka u Bożenki a na trzecim miejscu znalazło się stoisko Koła Gospodyń Wiejskich Moniaki.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z niedzielnej imprezy.