Ogłoszenie

O Polsce, ale i o Kraśniku

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W wypełnionej po brzegi sali na Górnym Holu w Centrum Kultury i Promocji 28 stycznia odbyło się spotkanie mieszkańców Kraśnika z przedstawicielami Prawa i Sprawiedliwości. Na zaproszenie posła Kazimierza Chomy do Kraśnika przyjechali Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, poseł Sylwester Tułajew, poseł Jan Kanthak oraz senator Grzegorz Czelej i starosta kraśnicki Andrzej Rolla.

Było to kolejne spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o Polsce”. Parlamentarzyści chwalili się osiągnięciami ostatnich lat, porównywali obecną sytuację do rządów poprzedników oraz kreślili plany na przyszłość. Mówcy podkreślali, że w latach 2015-2022 nastąpił w Polsce znaczący rozwój inwestycji: infrastrukturalnych, kolejowych, edukacyjnych, kilkukrotnie wzrosły wydatki na cele społeczne, na służbę zdrowia. Samorządy lokalne otrzymują gigantyczne rządowe wsparcie na realizację swoich inwestycji. Minister Przemysław Czarnek powiedział o uchwaleniu ostatecznie przez Sejm nowego budżetu państwa, w którym przychody wynoszą 604 mld zł. Szef MEiN porównał, że w 2015 roku, kiedy rządziła Platforma Obywatelska było to ok. 290 mld zł. „110 proc. więcej tylko i wyłącznie na przestrzeni siedmiu lat w budżecie państwa” – podkreślił.

Spotkanie miało charakter otwarty a przybyli mieli możliwość poruszania ważnych z ich punktu widzenia problemów, zarówno tych ogólnopolskich, jak i lokalnych. Padały pytania o emerytury i ich waloryzację, o emerytury stażowe, o prawo spółdzielcze, o koncesję dla tvn-u czy też o możliwość odkupu FŁT.  Najwięcej emocji wzbudziły jednak tematy lokalne, wśród których przebił się temat związany z ewentualnym powstaniem zakładu odzysku energii z procesu spalania odpadów komunalnych. Radna Iwona Włodarczyk zwróciła się z pytaniem do Marszałka Stawiarskiego z prośbą o jego stanowisko w tej sprawie. Jarosław Stawiarski odpowiedział, że on jest za tym aby „w przyszłości kraśniczanie mieli czyste powietrze, mieli tani odbiór śmieci i tanią energię cieplną”.

Fotorelacja ze spotkania znajduje się pod tym linkiem.

Najnowsze ogłoszenia